TOP

Biel w pokoju dziecięcym? Dlaczego nie!

Przyglądając się modnym, dopracowanym do perfekcji pokojom dziecięcym prezentowanym w Internecie czy na łamach pism poświęconych wnętrzom, nie sposób nie zauważyć wiodącego trendu – mody na wszechobecną biel. Czy wybór jasnej, nieskazitelnej barwy do pokoju pociechy jest dobrym rozwiązaniem?

Praktyczne meble dziecięce białe – to możliwe!

Biały kolor w pokoju dziecięcym może budzić pewne obawy. Małe dzieci lubią pisać i tworzyć malarskie dzieła nie tylko na kartkach papieru, ale również na ścianach i meblach. Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że meble dziecięce białe na dłuższą metę nie zdadzą egzaminu w pokoiku małego urwisa. Jednak, mimo naturalnych obaw, białe komplety coraz częściej goszczą w mieszkaniach rodziców. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta – dzięki połączeniu modnego designu i jakości, którą gwarantują nowoczesne materiały!

Czołowi producenci oferują bardzo szeroki wybór mebli dla dzieci w różnym wieku

Większość z nich wykonana jest z wysokiej jakości drewnopochodnej płyty MDF. Materiał powstały ze sprasowanych włókien drzewnych i specjalnych związków utwardzających pokrywany jest laminatami o matowym, półmatowym lub połyskującym wykończeniu. Ochronna powłoka zapobiega wnikaniu w meble brudu, dzięki czemu utrzymanie ich w idealnej czystości nie stanowi najmniejszego problemu. Wystarczy jedynie przetrzeć zabrudzoną powierzchnię mokrą ściereczką nasączoną płynem, a meble odzyskają swój dawny blask. Jasne ściany też nie stanowią problemu! Zamiast zwykłej farby wybierz wysokiej jakości farbę odporną na ścieranie i szorowanie na mokro (każda farba posiada określone normy oznaczone symbolami PN-EN 13300 lub PN 92/C-81517). Jeśli preferujesz tapetę – w pokoju dziecka doskonale sprawdzi się odporna na ścieranie tapeta winylowa.


 

Categories Dom i Wnętrze
zobacz więcej …. zobacz więcej …. zobacz więcej ….