TOP

Kupujemy komody do sypialni

Jak wybrać komody do sypialni, aby były praktyczne i wygodne? Natura tego mebla ukryta jest przecież w jego nazwie – francuskim “commode” skąd wzięły się właśnie te meble. Na co najlepiej zwrócić uwagę wybierając takie oraz inne meble do naszej sypialni?

Komody do sypialni i ich wielkość

Wybierając komody do sypialni pamiętajmy o ich wielkości. Musimy w pierwszej kolejności wziąć pod uwagę przestrzeń naszej sypialni, jak również wielkość samego mebla, niezależnie od tego, ile będzie miała on szuflad. Pamiętajmy o tym, że otwierając szufladę musimy mieć odpowiednią przestrzeń. Można to sobie zobrazować. Otwierając szufladę komody nie możemy blokować poruszania się po sypialni lub nie możemy zablokować otwierania/zamykania się drzwi do takiego pomieszczenia. Może to spowodować fakt, że nie kupimy takiej komody do naszej sypialni, ponieważ nie znajdziemy dla niej odpowiednio dużo miejsca. Zawsze warto sprawdzić na jaką długość otwierają się szuflady w komodzie.

Wielkość szuflad

Na rynku dostępne są komody do sypialni z szufladami o różnej wielkości. Które będą dla nas najbardziej odpowiednie? To zależy od tego, co dokładnie chcemy w niej przechowywać. Jeżeli są to rzeczy drobne, jak np.bielizna, biżuteria, wybierajmy płytkie szuflady, gdzie nie powstanie ogromny bałagan. Optymalna głębokość takich szuflad to 20 cm. Aczkolwiek, jeżeli w takiej komodzie mamy zamiar trzymać tekstylia (wśród nich nie zapanuje taki bałagan), jak np. koce ta wielkość szuflady może być znacznie większa, bardziej pojemniejsza,. 

Categories Dom i Wnętrze
gappnet.org rain-shine-sweet.com inklouds.pl