TOP

Meble do ogrodu

Wiosną, latem czy wczesną jesienią bardzo przyjemnie jest odpocząć w zaciszu własnego ogrodu. Kontakt z przyrodą i błogi spokój bardzo sprzyjają relaksowi. Aby jednak móc w pełni się odprężyć, potrzebne są nam również pewne meble, które umieścimy w ogrodzie. Jakie to powinny być elementy i na co zwrócić uwagę podczas ich wybierania?

Śniadanie na tarasie

Przede wszystkim powinniśmy zakupić krzesła ogrodowe. Może przydać się również jakaś ławka, na której będziemy wypoczywać. Te elementy są niezbędne, chyba, że bardzo lubimy siedzieć na trawie na kocu (co jednak może nie być zbyt przyjemne, kiedy jest na przykład deszczowo).
Jeżeli marzy nam się również jedzenie śniadania czy kolacji na tarasie, musimy zadbać o stół. Może to być niewielki stolik, przy którym wygodnie będzie zjeść.

Plastikowe meble

Do ogrodu często wybierane są meble plastikowe. Mają one szereg zalet. Są niedrogie i odporne na niektóre warunki atmosferyczne. Plastikowe krzesła można łatwo wytrzeć po deszczu i nie ulegają wówczas uszkodzeniom. Jednak silne słońce i promienie UV mogą sprawić, że wyblakną (i niestety bardzo często rzeczywiście tak się dzieje).
Meble plastikowe są lekkie i łatwo się je przestawia. Ich delikatna konstrukcja, która zapewnia niewielką wagę ma jednak również wadę. Pod większym naciskiem, na przykład kiedy usiądzie na nich tęga osoba mogą się połamać. Nie jest to więc najtrwalsze rozwiązanie.
Wiele osób zwraca również uwagę na aspekt estetyczny. Nie da się ukryć, plastikowe meble nie wyglądają bardzo elegancko i mogą nieco psuć estetykę tarasu.

Technorattan

Dość nową, ale coraz popularniejszą technologią są meble z materiału, jakim jest technorattan. Klasyczne, rattanowe meble są delikatne i nie nadają się do wystawiania na zewnątrz. Technorattan ma zaś zupełnie inne właściwości. Przede wszystkim jest trwały, odporny na uszkodzenia i na działanie różnych, czasem zmiennych, warunków atmosferycznych. Nie blaknie pod wpływem słońca. Nie straszny jest mu deszcz albo nawet śnieg – meble z technorattanu mogą zostać na tarasie nawet na zimę. Zdjęcia znajdziesz na stronie http://www.homegardenart.pl/pl/c/Meble-technorattanowe/143
Ich zaletą jest również lekkość – łatwo je przestawić z miejsca na miejsce, choć wyglądają na duże i solidne. Ich design zazwyczaj jest nowoczesny i ciekawy, a zatem mogą stanowić interesującą ozdobę tarasu, upiększać go, będąc jednocześnie niezwykle praktycznym elementem.
Meble te są również wytrzymałe. Nie załamią się nawet, kiedy usiądzie w nich ktoś bardzo ciężki albo przykryje je pokrywa śniegu.
Użytkownicy doceniają też ich wygodę.

Categories Dom i Wnętrze
http://mebleogrodowe-24.pl/meble-na-maly-balkon-znajdz-zestaw-dla-siebie/ alfredotavares.com https://partyhatsforgrownups.com/czy-emigracja-zarobkowa-dalej-sie-oplaca/