TOP

Kto może otrzymać zasiłek rodzinny w Norwegii i jakie są warunki?

Praca za granicą to na ten moment codzienność wielu osób i nie ma nic dziwnego w tym, że wyjeżdża się za granicę np. za pracą, ponieważ każdy ma określone cele i chce je spełniać. Do wyjazdu za granicę każdy ma prawo, jak i jest prawo do korzystania z różnych pomocy ze strony danego państwa. Dzisiaj porozmawiamy o tym, czym jest zasiłek rodzinny w Norwegii.

Czym tak naprawdę jest zasiłek rodzinny w Norwegii?

 

Jest to nic innego, jak świadczenie finansowe, do którego mają prawo osoby legalnie pracujące w Norwegii. To świadczenie wypłaca NAV. A jaki jest cel takiego świadczenia? Przede wszystkim zapewnienie dziecku odpowiednich warunków i odpowiedniego rozwoju.

 

Komu przyznawany jest zasiłek rodzinny w Norwegii?

 

Tak, jak już wcześnie było wspomniane – zasiłek rodzinny w Norwegii otrzymują osoby, które są legalnie zatrudnione w Norwegii. Zasiłek przydzielany jest na dzieci do 18 roku życia.

 

Pomoc w otrzymaniu zasiłku

 

Złożenie wniosku o zasiłek to czasami dość długa droga, ponieważ trzeba dostarczyć mnóstwo dokumentów. Jeśli będziecie chcieli poprosić o pomoc, to istnieją różne polskie biura, która pomagają nie tylko w załatwieniu pracy za granicą, ale również i w sprawach podatkowych i papierkowych.

 

Otrzymanie zasiłku rodzinnego za poprzednie lata

 

W Norwegii oczywiście jest również taka możliwość, jak staranie się o zasiłek rodzinny wstecz, natomiast trzeba zwrócić uwagę, że może to być za okres 3 poprzednich lat maksymalnie.

Categories Biznes
zobacz więcej …. zobacz więcej …. zobacz więcej ….