TOP

Na spacerku z maluchem

Każda mama i każdy tata doskonale wiedzą, że spacer z dzieckiem często nie jest przyjemnością, ale karą za jakieś grzechy. Inne niespodzianki sprawi nam na spacerze niemowlę, inne zbuntowany dwulatek. Jedyne, co możemy zrobić to: przygotować się jak na wyprawę w nieznane.

Zawsze zabieraj coś do picia

Pamiętajmy o piciu. Zawsze i wszędzie musimy je mieć ze sobą. Może to być soczek albo herbatka. Ale oczywiście najlepsza jest woda niegazowana. Przyda się sprawdzony niekapek. Dziecko będzie mogło samo pić, siedząc w spacerówce. Bardzo wygodne dla większych dzieci są wody w butelkach-niekapkach, proponowane przez niektóre sklepy.

Przyda się smaczna przekąska

Nie wychodźmy z domu z głodnym dzieckiem. To elementarna zasada. Zwłaszcza z maluchem, który jada określone produkty i nie kupimy mu niczego w osiedlowym sklepie. Zabierzmy na przykład bezglutenowe chrupki, które w kryzysowej sytuacji podziałają uspokajająco.

Wygodny wózek jest niezbędny

Trzylatka możemy zabrać na krótszy spacer bez wózka, ale dla mniejszych dzieci wygodny wózek to podstawa podróżowania. Wybierzmy taki, który będzie lekko się prowadził. Który ma osłonę na wypadek deszczu. Przyda się tez miejsce na kubek.

Jeśli nie wiemy, gdzie szukać w pełni nowoczesnego wózka, to sklepy z wózkami dziecięcymi Wrocław okażą się strzałem w dziesiątkę.

Categories Ciekawe
apartamenty w Szczawnicy ortodoncja katowice