TOP

Oprogramowanie dla przychodni lekarskich – zalety rozwiązania w chmurze

Oprogramowanie działające w oparciu o chmurę obliczeniową to nowoczesne rozwiązanie usprawniające pracę przychodni, ograniczające koszty i dbające o bezpieczeństwo danych. Warto przyjrzeć się lepiej dodatkowym korzyściom płynącym z jego użytkowania.

Efektywne umawianie wizyt pacjentów

Rejestracja pacjentów przebiega sprawnie dzięki wprowadzonym udogodnieniom. System automatycznie sprawdza eWUŚ. Przejrzysty panel sprawia, że wybór pacjenta, płatnika i celu wizyty jest szybki i bezproblemowy. Możliwe jest przenoszenie i kopiowanie wizyt. Kalendarz ze zmienną siatką godzinową harmonogramów przyjęć można dostosować do indywidualnych potrzeb. Z jednego miejsca ma się dostęp do danych osobowych i kontaktowych oraz historii medycznej. Pacjent ma możliwość zarezerwowania terminu wizyty przez Internet. W celu przypomnienia przed wizytą wysyłane jest powiadomienie poprzez wiadomość e-mail lub sms.

Zawsze kompletna dokumentacja

Zamiana papierowej dokumentacji na elektroniczną to niezaprzeczalna wygoda. Wszystkie kwestie dotyczące wizyt pacjenta i jego problemów zdrowotnych znajdują się w jednym miejscu, a na dodatek system jest zintegrowany z najpopularniejszymi sieciami laboratoriów, dzięki czemu wyniki są odbierane automatycznie. Do dokumentacji można załączać ponadto zdjęcia i skany. Można do niej zajrzeć z dowolnego urządzenia z podłączeniem do Internetu.

System elektronicznych recept

Zamiast wypisywać recepty ręcznie można je wygenerować z systemu. Oprogramowanie ma wbudowaną bazę leków i podpowiada poziomy refundacji. Wystawiona recepta zostaje zapisana w pamięci i istnieje możliwość jej ponownego wystawienia, co skraca czas wizyty pacjenta. Oprócz recept generowane są również raporty i sprawozdania.

Obsługa rozliczeń komercyjnych i niekomercyjnych

Poradnie medyczne muszą się rozliczać z prowadzonej działalności. Nawet w podstawowych placówkach opieki zdrowotnej nie wszystkie wizyty są rozliczane w ramach NFZ. Z kolei gabinety prywatne mają czasem podpisaną umowę z NFZ na określone usługi, podczas gdy pozostałe są odpłatne bez względu na posiadane ubezpieczenie. Nowoczesne oprogramowanie umożliwia zautomatyzowane rozliczanie z NFZ i ułatwia kontrolowanie wpływów komercyjnych. Zapewnia możliwość wydruku dokumentów księgowych takich jak rachunki, faktury, paragony czy raporty kasowe.

Optymalne dostosowanie oprogramowania do potrzeb poradni

Przychodnie lekarskie różnią się między sobą. W niektórych placówkach pracują lekarze niemal wszystkich specjalizacji, a inne koncentrują się na ginekologii, ortopedii lub zupełnie innej dziedzinie. Efektywnie działający system informatyczny jest też potrzebny gabinetom stomatologicznym. Oprogramowanie takie jak www.mediporta.pl można z powodzeniem dostosować do indywidualnych potrzeb i charakteru poradni medycznej. Liczne funkcjonalności odznaczają się sporą elastycznością. Przy wyborze programu warto zwrócić uwagę, czy spełnia on wymogi danej specjalizacji. Najlepiej, jeśli oprogramowanie dysponuje modułami stworzonym z myślą o niej lub zapewnia możliwość przebudowy formularzy lub dodania innych opcji niż standardowe.

Categories Ciekawe
http://dicetheatreonice.org https://yaymicro.pl/bezpieczenstwo-podczas-jazdy-konnej/ http://jokris.pl