TOP

Czy platformy e-learningowe zastąpią klasyczne placówki szkoleniowe?

O platformach e-learningowych mówi się coraz więcej, nie tylko w kontekście możliwości zdobywania nowej wiedzy, ale i jako realnym zagrożeniu dla klasycznych placówek kształcenia ustawicznego. Czym różnią się one od znanych nam metod pozyskiwania nowych umiejętności zawodowych?

Ułatwienia dla użytkowników

Podstawową zaletą platform internetowych jest to, że aby z nich korzystać nie musimy wychodzić z domu – przekłada się to na olbrzymią oszczędność czasu. Jednym z głównych założeń takich platform jest to, aby użytkownicy mogli korzystać z zakupionych materiałów w dowolnym miejscu (o ile tylko mają komputer i dostęp do Internetu) i dowolnej porze. Platformy tworzone są również w taki sposób, aby użytkownicy nie mieli problemu z nawigacją i odszukiwaniem interesujących ich materiałów.

Same materiały wideo są pogrupowane w sposób od tych przeznaczonych dla osób początkujących, po średniozaawansowanych. Dodatkowo dostępne są opisy, czego dotyczą konkretne szkolenia – to z pewnością bardzo ułatwia dobór.

Wśród najczęściej wybieranych kursów wymienia się Revit, Maya, Archicad, Blender, Illustrator. Wiele osób pyta również o program Inventor – można poczytać o nim tutaj: cgwisdom.pl/kursy-wideo/inventor.

Czy korzystanie z platform jest trudne?

Zdecydowanie nie – wystarczy poświecić kilka minut na zarejestrowanie się jako użytkownik i poczekań na weryfikację naszego konta. Kiedy będzie ona pozytywna możemy rozpocząć poszukiwania intersujących nas materiałów szkoleniowych. Aby zakupić konkretne wystarczy dodać je do wirtualnego koszyka i zapłacić za nie przelewem online. W momencie zaksięgowania wpłaty wybrane przez nas materiały są na stałe przypisywane do naszego konta. Z pewnością to spore ułatwienie dla osób o nieregularnych godzinach pracy.

Categories Ciekawe
zobacz więcej …. zobacz więcej …. zobacz więcej ….