TOP

Służbowy wyjazd na szkolenie – jak wynieść z niego coś dla siebie?

Szkolenia organizowane przez korporacje z pozoru oferują pracownikom nowe możliwości rozwoju zawodowego, a mimo to często nie cieszą się wśród nich popularnością. Nawet, jeśli oficjalnie udział w nich jest dobrowolny, w rzeczywistości niewiele osób decyduje się na otwartą odmowę zwierzchnikowi. Jak zmienić uczestnictwo w produktywnie spędzony czas?

Czas wolny w terenie

Uczestnictwo w szkoleniu to nie tylko warsztaty, wykłady czy zajęcia grupowe. To także możliwość eksploracji okolicznych terenów, które mogą kryć w sobie niejedno interesujące miejsce. Firmy ze stolicy niejednokrotnie wybierają na organizację szkoleń miejsca poza nią – skorzystaj z tego!

Centrum konferencyjne pod Warszawą, zlokalizowane w otoczeniu natury, ale łatwo dostępne dla kierowców, to wprost wymarzona baza wypadowa na podmiejskie wycieczki. Zrób użytek z Map Google, wyszukiwarki albo z tradycyjnych przewodników, a gdy zajęcia na dany dzień dobiegną końca, wyruszaj, żeby odkrywać podmiejskie miejscowości, zamki, kościoły czy tereny zielone. Napięty przez cały tydzień pracy grafik rzadko kiedy sprzyja krótkim wyjazdom, potraktuj zatem udział w szkoleniu jako nadprogramowe wakacje.

Nastawienie na wiedzę

Nie można zaprzeczyć, że na polu marketingu, finansów czy biznesu zdarzają się konferencje zaplanowane i prowadzone tak słabo, że sama obecność wśród słuchaczy wykładów staje się przykrą koniecznością. Na szczęście jednak większość szkoleń tego rodzaju zawiera na tyle dużą dozę przydatnych treści, by zaangażować umysły uczestników w kreatywny proces.

Nie będzie to możliwe, jeśli jeszcze przed zapoznaniem się z programem szkolenia wykształcisz sobie do niego negatywne nastawienie. Postaraj się skonfrontować się z dotychczasowymi uprzedzeniami i spojrzeć na planowanie zajęcia jako opcję darmowego podniesienia kwalifikacji zawodowych. Przeczytaj uważnie program, podkreślając rzeczy, które Cię w nim intrygują.

Język angielski w pisaniu maili biznesowych? Strategie obecności w social media? Komunikacja interpersonalna a relacje z klientami? Jeśli jesteś osobą ciekawą świata i chętną do uczenia się nowych rzeczy, z pewnością natrafisz na elementy, które wniosą coś w Twoją pracę zawodową. Profesjonalne ośrodki, w których najczęściej odbywają się zajęcia, takie jak centrum konferencyjne pod Warszawą, umożliwią Ci zdobycie tej wiedzy w przyjaznym, nowoczesnym otoczeniu.

Błogie lenistwo w hotelu

Niezależnie od tego, ile fascynujących rzeczy uda Ci się zrobić przy okazji, udział w szkoleniu i tak będzie się wiązał z dużym nakładem pracy. Nie znaczy to, że lepiej szukać sposobów, jak uniknąć całego przedsięwzięcia, warto jednak znaleźć przy tym trochę czasu na spokojny odpoczynek.

Praca w grupie potrafi zmęczyć bardziej, niż to się na pierwszy rzut oka wydaje, a nawet najbardziej lubiani koledzy z pracy mogą zdenerwować, jeśli ma się z nimi do czynienia przez 3 dni bez przerwy. Ośrodki w rodzaju centrum konferencyjnego pod Warszawą pozwalają na szczęście na odizolowanie się od wszystkich w prywatnym zaciszu pokoju, by spędzić kilka godzin przed telewizorem lub przy serialu z Netfliksa. Kolejny dzień szkolenia wyda się dzięki temu znacznie przyjemniejszy.

Categories Biznes