TOP

Sprzedaż lutowia i innych stopów cyny

W dzisiejszych czasach recykling staje się doskonałą okazją do zrobienia wielu dobrych i korzystnych rzeczy na raz. Przede wszystkim oddając nasze stare przedmioty na złom, pozbywamy się problemu. Z drugiej strony, jesteśmy w stanie zarobić na tym pieniądze, a poza tym przyczyniamy się do ochrony środowiska. Trudno więc znaleźć negatywne aspekty tego działania. Jednak nie zawsze wiemy, co zrobić z konkretnymi rzeczami, których nie potrzebujemy. Jedną z nich jest lutowie, czyli materiał używany do lutowania.

Z czego składa się lutowie?

Jest to stop cyny, niegdyś łączonej z ołowiem, ale po interwencji Unii Europejskiej, ołów zastąpiono srebrem. W każdej z tych postaci nadaje się do przetwarzania, ponieważ możliwy jest recykling cyny. Tak jak każdy inny metal, może zostać oddany na złom cyny, skąd trafi do późniejszego przerobienia.

Czy to się opłaca?

Cyna w czystej postaci kosztuje relatywnie dużo, jednak w przypadku lutowia, jako stop, będzie warta znacznie mniej. Jeżeli jednak kiedykolwiek przeszła nam przez głowę sprzedaż aluminiowych puszek, oddanie tych odpadów na skup cyny powinno być jeszcze bardziej opłacalne.

Gdzie indziej występuje cyna?

Pierwiastek ten słynie ze swojej niskiej temperatury topnienia, dlatego właśnie używany jest do lutowania. Jednak jego właściwości związane z przewodzeniem prądu, dały mu szerokie zastosowanie w elektronice. Historycznie, cynę stosowało się do wyrobu spiżowych dzwonów, a nawet armat. Popularna również była przy produkcji ozdób i naczyń, gdyż dobrze chroni przed korozją. Obecnie da się ją znaleźć na puszkach do konserw (chodzi właśnie o odporność na rdzę).

Czy przetwarzanie cyny jest opłacalne?

Warto prowadzić recykling cyny, podobnie jak http://www.stellmet.pl/oferta,7,zlom_cyny_i_niklu. Nie dość, że dostajemy za to pieniądze, jesteśmy w stanie zadbać o środowisko. Gdy sprzedajemy coś na skup cyny, upewnijmy się, że uzyskujemy odpowiednią cenę za to, co oddajemy. Warto pamiętać, że czysta cyna ma bardzo atrakcyjną cenę. Aktualne stawki można z powodzeniem sprawdzać w internecie jak również lokalny złom cyny powinien posiadać informacje o tym, jakie ceny proponują za określone odpady. Nie bądźmy jednak zdziwieni, jeżeli za dużą ilość sprzętu, który przyniesiemy, dostaniemy niewiele pieniędzy. Można powiedzieć, że stawki za stopy cyny z innymi metalami są dość niskie. Nie zmienia to jednak faktu, że warto zainwestować naszą energię w recykling, ponieważ zwróci nam się to w postaci zdrowszej Ziemi, nawet jeżeli nasz portfel diametralnie się nie powiększy.

Categories Ciekawe
pisane-slowem.pl http://jnbfgk.com/laser-frakcyjny-co2-sposob-na-rozstepy/ anisabutt.com