TOP

Taras – inspiracje, które warto wziąć pod uwagę

Nowocześnie urządzony taras może stać się miejscem odpoczynku, spotkań w gronie znajomych, wspólnych śniadań z bliskimi czy też nawet miejscem pracy. Wszystko jest kwestią odpowiedniego dobrania dodatków, mebli oraz oświetlenia. Stworzenie takiego funkcjonalnego miejsca nie będzie problematyczne – dzisiaj producenci mebli oferują nam wiele interesujących rozwiązań. Jakich?

Meble odporne na zmienne warunki atmosferyczne

Meble wykorzystywane na tarasach musze spełniać określone wymogi. Przede wszystkim muszą być one odporne na zmienne warunki atmosferyczne. Stosowany od wielu lat technorattan oraz aluminium w przypadku mebli tarasowych pozwoliło na praktycznie całkowite wyeliminowanie procesu wnikania wilgoci czy brudu. Tworzywa te są odpowiednio zabezpieczone przed wilgocią, brudem, rdzą, niskimi temperaturami. Meble nie tracą też swojego pięknego koloru nawet pod wpływem silnego promieniowania słonecznego.

W sieci znajdziemy wiele pomysłów na taras – inspiracje tworzone są przez doświadczonych projektantów wnętrz oraz dekoratorów. Jeśli jednak od razu chcemy stworzyć piękną przestrzeń warto skorzystać z gotowych kompletów mebli technorattanowych czy aluminiowych. W kolekcjach znajdziemy takie elementy jak sofy, krzesła, fotele, leżanki, stoliki kawowe, stoły rozkładane i wiele innych.

Czy warto zadaszyć taras?

Coraz więcej mówi się obecnie o możliwości zadaszenia tarasu – jest to możliwe dzięki tarasolom. Tarasole to nowoczesne konstrukcje tworzone z malowanych proszkowo profili aluminiowych na szczycie których znajduje się baldachim. Baldachimy są składane i rozkładane automatycznie, przy pomocy dedykowanego pilota. Zastosowanie trójwarstwowej tkaniny w przypadku baldachimów pozwala na uzyskanie całkowitej wodoodporności. Dodatkowo tkanina nie nagrzewa się od słońca.

Categories Dom i Wnętrze
cityviewphoto.com fx-bratislava.com anisabutt.com