TOP

Budowa domu – czy murowane domy to jedyna opcja?

Decyzja o budowie własnego domu to poważny krok do przodu w naszym życiu. Zazwyczaj podejmowana jest ona z powodu chęci rozszerzenia przestrzeni życiowej, zapewnienia swojej rodzinie komfortu. Własny dom to także możliwość korzystania z ogrodu – zalet jest naprawdę wiele. Zanim jednak zdecydujemy się na klasyczny dom murowany warto dowiedzieć się, jakie alternatywy mamy do wyboru. Jedną z nich są drewniane domy całoroczne.

Dom drewniany całoroczny – czy to dobry wybór?

W Polsce największym zainteresowaniem cieszą się domy murowane – ten rodzaj inwestycji pochłania jednak nie tylko olbrzymie ilości gotówki, ale i naszego czasu. Oczywiście współcześnie możemy korzystać z różnorodnych udogodnień: kredytów gotówkowych, firm budowlanych i wykończeniowych. W przeciwieństwie do naszych dziadków domu nie musimy wznosić własnymi rękami. Warto jednak pamiętać o tym, że wybierając inny rodzaj budownictwa możemy zaoszczędzić zarówno na gotówce, jak i na czasie.

Coraz częściej wybieranym rodzajem inwestycji są domy drewniane całoroczne – jest to ciekawa alternatywa dla klasycznego domu murowanego z kilku względów. Przede wszystkim dom taki możemy wznieść w zaledwie 2-5 miesięcy, w zależności od tego, czy ma być on oddany w stanie surowym, czy deweloperskim – poczytać więcej o tym można na stronie mawit.com.pl. Tak krótki czas tworzy olbrzymi kontrast do czasu, w jakim budowane są domy murowane: najczęściej są to 2-3 lata. To jednak nie jedyna oszczędność!

Zmniejsz koszty dzięki domom drewnianym

Decyzja o budowie domu drewnianego w konstrukcji szkieletowej to także olbrzymie odciążenie dla naszego portfela. Koszt wybudowania takiego domu jest niższy nawet o 30-40% w stosunku do ceny domu murowanego! Tak wielka różnica wynika przede wszystkim z zastosowanych materiałów.

Categories Dom i Wnętrze
https://bannedcd.org/haccp-co-nalezy-wiedziec-o-procesie-certyfikacji/ https://amata-us.org/wysoka-jakosc-pasz/ https://puneonlinemall.com/pierwsze-godziny-nauki-jazdy-konnej/