TOP

Czym jest szkolenie AFF?

AFF, czyli accelerated freefall to tłumacząc z angielskiego przyspieszone opadanie. AFF to szkolenie spadochronowe, które ma na celu szybko i skutecznie przygotować do wykonywania samodzielnych skoków.

Jak wygląda taki kurs spadochronowy?

Szkolenie AFF obejmuje część teoretyczną oraz praktyczną. Podczas pierwszej części przyszły skoczek zostaje zapoznany z najważniejszymi informacjami. Instruktorzy wyjaśnią zasady bezpieczeństwa i omawiają budowę i działanie spadochronu. Podczas kursu spadochronowego można nauczyć się postępowania w przypadku sytuacji awaryjnych, techniki przemieszczania się oraz bezpiecznego lądowania.
Po części teoretycznej rozpoczyna się część praktyczna. Tutaj kursanci zaczynają skakać. Na początku odbywa się to w asyście instruktorów. Każda próba skoku jest filmowana, a następnie omawiana. Pomaga to wykryć niepotrzebne błędy i poprawiać technikę. Kurs spadochronowy kończy się egzaminem. Pomyślne zdanie testu uprawnia do wykonywania samodzielnych skoków.

Czy należy się przygotować przed kursem?

Na pewno nie trzeba wyposażać się w sprzęt do wykonywania skoków. Spadochron, kombinezon, okulary i kask, to wszystko zapewni ośrodek szkoleniowy. Natomiast warto nałożyć na czas kursu wygodny, sportowy strój. Szczególnie należy zatroszczyć się o sportowe, sznurowane obuwie.
Przed kursem nie trzeba przygotowywać się fizycznie. Oczywiście sprawność i dobra kondycja fizyczna ułatwią skakanie. Jednak, nawet mało aktywne osoby poradzą sobie ze skokami. Wszystkie informacje techniczne zostaną przekazane podczas szkolenia. Oczywiście, można dodatkowo, we własnym zakresie wzbogacać swoją wiedzę.

Co jeszcze warto wiedzieć o AFF

Dużo osób myśli, że aby rozpocząć szkolenie AFF, trzeba wcześniej wykonać skok w tandemie. To jednak błędne stwierdzenie. Swoją przygodę ze skokami, można rozpocząć od kursu. Kolejną istotną sprawą jest – czy pogoda może uniemożliwić przeprowadzenie szkolenia? Otóż, niektóre warunki pogodowe, takie jak silny wiatr, albo duża mgła mogą ograniczyć wykonywanie skoków.
Na pewno wielu zainteresowanych kursem zastanawia się, czy są jakieś ograniczenia do wzięcia udziału kursie. Otóż skakać nie powinny osoby, które cierpią na poważne choroby. Również przekroczenie pewnej liczby kilogramów może uniemożliwiać wykonywanie skoków. Jeśli chodzi o limit wiekowy to ta kwestia zależy od danej szkoły spadochronowej. Zazwyczaj kursanci nie muszą być pełnoletni, powinni jednak posiadać odpowiednią zgodę rodzica.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami ze Strefy Silesia

Categories Ciekawe
https://benkanejohns.com/zdrowie-na-pierwszym-miejscu-czy-bielizna-wyszczuplajaca-moze-cie-zaszkodzic/ https://my-place.pl/kask-jezdziecki-co-warto-wiedziec/ https://2006badukleague.com/dobre-bryczesy-do-jazdy-konnej/