TOP

Dbaj o włosy rozsądnie i skutecznie

Właściwa pielęgnacja włosów to dzisiaj temat długich rozmów i dyskusji, w których często wypowiadają się profesjonalni fryzjerzy. Podkreślają oni, jak istotne jest całościowe spojrzenie na włosy oraz skórę głowy – podchodząc holistycznie do tego zagadnienia będziemy mogli cieszyć się wspaniałymi włosami. Jak skutecznie dbać o włosy, by każdego dnia były ozdobą?

Mycie włosów – delikatna pielęgnacja

Olbrzymia ilość produktów do mycia włosów sprawia, że wybranie jednego może zając nam nieco czasu. Producenci obiecują niesamowite efekty, jednak tym, co powinno być dla nas najważniejsze, to skuteczne oczyszczenie skóry głowy. Mając skłonności do podrażnień czy zaczerwienienia skóry wybieramy delikatne szampony na bazie naturalnych składników. Dzięki nim uda nam się oczyścić skórę, jednocześnie nie zaburzając jej naturalnego PH. Wykorzystywanie zbyt silnych środków do mycia może spowodować wyjałowienie i nadmierną pracę gruczołów łojowych. Jak często myć włosy? Na to pytanie powinniśmy odpowiedzieć sobie sami na podstawie obserwacji.

Maski i odżywki

Dzięki maskom i odzywkom możliwe jest uelastycznienie i odżywienie włosów. Zawarte w preparatach ekstrakty i proteiny sprawią, że włosy będą znacznie bardziej podatne na układanie, jak również odporniejsze na warunki zewnętrzne – mówią specjaliści ze sklepu hair-shop.pl. Warto wybierać odżywki dopasowane do konkretnego typu włosów.

Stylizacja włosów każdego dnia

Zadbane i odżywione włosy nie potrzebują specjalnych zabiegów, aby prezentować się wspaniale. Warto mieć jednak pod ręką preparaty, które pozwolą na wydobycie ich naturalnego piękna. Wśród rekomendowanych produktów wymienia się przede wszystkim preparaty do wygładzania włosów, pasty rzeźbiące, glinki teksturyzujące, kremy dyscyplinujące.

Categories Zdrowie i Uroda