TOP

Diagnoza Alzheimer – co robić?

Niestety czasem przychodzi taki czas, kiedy nie jesteśmy już w stanie dłużej opiekować się pewnym członkiem rodziny. Każdy z nas na pewno to przeżył, bądź spotka się niedługo z taką sytuacją. Zdecydowanie ogromne żniwo zbiera tu choroba Alzheimera.

Choroba Alzheimera – objawy i konsekwencje

Choroba Alzheimera na pewno nie cieszy się dobrą sławą. Jest to ciężka choroba neurodegeneracyjna, występująca najczęściej w starszym wieku. Niestety diagnoza wiąże się z szeregiem problemów. Na początku jeszcze jest łatwo w miarę, jednak później… Czasem konieczna jest całodobowa opieka

Jakie są objawy tej choroby? Na początku pojawia się splątanie, agresja, zmiany nastoju. Nasz senior zaczyna mieć problemy z pamięcią, zapomina, gdzie coś położył czy niektóre imiona. Niestety choroba postępuje, a zatem wkrótce dołączają się coraz to nowe objawy jak tracenie zdolności pisania, czytania, rozpoznawania obrazów. Senior czasem nawet nie może mówić, nie jest zdolny do jakichkolwiek samodzielnych czynności. Słowem – potrzebna jest tu profesjonalna opieka.

Domy opieki – idealne rozwiązanie?

I właśnie – jak rozwiązać ten problem? Przecież na co dzień pracujemy, zajmuje się dziećmi… Często najzwyczajniej w świecie nawet zatrudnienie pomocy i przejście na pół etatu nie rozwiązuje problemu. Dlatego warto rozważyć domy opieki. Czasem to słowo budzi w nas niemiłe konotacje. Jednak warto zauważyć, że dzisiaj domy opieki wyglądają zupełnie inaczej niż pół wieku temu.

Przede wszystkim zapewniona jest tam naprawdę profesjonalna opieka. Cały budynek musi być dostosowany pod potrzeby seniorów. Co więcej – zapewniona jest także opieka pielęgniarki, a lekarz jest pod telefonem. Gdyby zatem coś się działo, personel szybko zareaguje. Oczywiście w zagwarantowana jest także rehabilitacja w domu opieki.

Dom opieki a leczenie Alzheimera

Lecz właśnie – czy domom opieki możemy powierzyć seniora cierpiącego na chorobę Alzheimera? Oczywiście, że tak. Przede wszystkim należy wiedzieć, że leczenie Alzheimera ma na celu jedynie redukcję objawów. Leczenie jest generalnie farmakologiczne, jednak warto stosować także terapie i rehabilitacje.

A warto w tym momencie nadmienić, że rehabilitacja w domu opieki na pewno będzie zapewniona. Będą to przeróżne ćwiczenia fizyczne i umysłowe, mające na celu zapewnienie jak najdłużej sprawności ciała i umysłu. Ponadto zazwyczaj także zapewniona jest opieka psychologa, który dokładnie będzie potrafił ocenić, jakie zajęcia będą najlepsze dla danego seniora.

Warto zatem rozważyć domy opieki takie jak http://www.kasmin.pl/ – to może być naprawdę dobre rozwiązanie.

Categories Zdrowie i Uroda