TOP

Domy drewniane: doskonała alternatywa dla klasycznych domów murowanych

Pomysł na budowę domu drewnianego jest bardzo dobry – ten rodzaj budownictwa staje się coraz bardziej popularny w Polsce. Budowę umożliwiają setki firm budowlanych, które nie tylko zaoferują nam projekty domów skandynawskich, ale i zajmą się ich wznoszeniem. Wiele takich firm rozszerza swoje oferty. Co w nich znajdziemy?

Dom drewniany – bezpieczeństwo i komfort na długie lata

Piękne domy drewniane przywędrowały do nas z odległej Kanady i Skandynawii. W regionach tych wykorzystanie drewna jako materiału budulcowego jest codziennością. Faktem jest również to, że drewniana konstrukcja jest znacznie tańsza, co dla wielu Polaków jest najważniejszym argumentem podczas podejmowania decyzji o budowie. Budowa domu drewnianego może rozpocząć się praktycznie w dowolnym momencie w roku – nie ma znaczenia pogoda czy temperatura. Jeśli chodzi o elementy murowane, to jedynym takim są fundamenty domu. Wiele osób zastanawia się, w jaki sposób dom drewniany utrzymuje ciepło? Jest to możliwe poprzez zastosowanie pasywnej metody budownictwa oraz odpowiednio docieplonych ścian. Wszystko to składa się na komfort termiczny przyszłych mieszkańców. O metodach ocieplania domów drewnianych przeczytamy na stronie jednego z producentów: mawit.com.pl.

Skąd wziąć projekt domu skandynawskiego?

Projekty domów kanadyjskich znajdziemy zarówno w pracowniach projektowych, jak i firmach specjalizujących się w budowach domów drewnianych w technologii szkieletowej. Wśród projektów znajdziemy domy parterowe, piętrowe, domy z możliwością zabudowania poddasza. Większość projektów obejmuje również podjazd oraz garaże. Warto wiedzieć, że wiele z domów tego typu możemy w późniejszym okresie nieco rozbudować. To opcja dla osób, które stale chcą poszerzać swoją przestrzeń życiową.

Categories Dom i Wnętrze
http://tofiq.org/system-brc-co-nalezy-o-nim-wiedziec/ https://artexint.com.pl/akcesoria-dla-konia-na-jakie-produkty-warto-postawic/ https://capitalareafriendsoftransit.org/jak-sie-przygotowac-do-brazowej-odznaki-jezdzieckiej/