TOP

Drewniane łóżka – co warto o nich wiedzieć?

Szukając idealnego łóżka możemy być zaskoczeni olbrzymim wyborem w sklepach stacjonarnych i internetowych – producenci co chwilę udostępniają nowe modele o ciekawym designie. Zanim jednak kupimy łóżko zwracając uwagę wyłącznie na jego cenę oraz rozmiar sprawdźmy z jakiego materiał jest wykonane. Obecnie jednym z najbardziej pożądanych tworzyw jest lite drewno – jest ono jednak kojarzone zazwyczaj z wysoką ceną. Czy warto w nie inwestować?

Proces przygotowania drewna

Lite drewno wykorzystywane do tworzenia eleganckich mebli pozyskiwanie jest z takich gatunków jak dąb, sosna, buk. Początkowo jest ono starannie selekcjonowane – odrzucane są bele posiadające widoczne skazy, uszkodzenia. Wybierane są wyłącznie te, które posiadają odpowiednią gęstość, wagę. Kolejno drewno posyłane jest do magazynów, gdzie poddawane jest procesom suszenia. Dzięki temu możemy mieć pewność, że wewnątrz drewna nie rozwinie się pleśń. Kolejno bele są poddawane pierwszym pracom stolarskim.

Udogodnienia dla użytkowników

Producenci nie ograniczają się wyłącznie do tworzenia eleganckich ram łóżkowych. Projektanci łóżek dbają o to, aby łóżka wyposażone były w dodatkowe elementy, takie jak wewnętrzne komory do przechowywania pościeli czy półautomatyczne stelaże. Podnoszenie tych ostatnich jest znacznie łatwiejsze z powodu siłowników pneumatycznych. Ciekawym rozwiązaniem są również zagłówki, idealne dla osób ceniących wieczorne oglądanie telewizji czy czytanie książek.

Artykuł powstał we wsółpracy z https://notodo.pl

Categories Dom i Wnętrze