TOP

Ekologia w naszych domach – jak do niej dążyć?

Życie w zgodzie z ekologią pozwoli nam nie tylko zadbać o środowisko wokół nas, ale również o nasze zdrowie. Okazuje się, że nie trzeba wiele, aby przyczynić się do polepszenia sytuacji środowiska naturalnego. Wystarczy nieco czasu i chęci! Od czego zacząć?

Sortowanie śmieci – jak podejść do tego z głową?

Sortowanie śmieci to jedna z najprostszych dróg do życia w zgodzie z naturą. Pomagają nam w tym przedsiębiorstwa komunalne, które zachęcają do segregacji poprzez pozostawianie przy śmietnikach pojemników na makulaturę, plastik, metal. To jednak dopiero pierwszy krok. Warto także zrewidować ilość plastikowych reklamówek w naszych domach. Przynosimy je ze sklepów z przyzwyczajenia. Musimy wiedzieć, że są one jednym z największych zagrożeń dla przyrody! Zamiast nich warto wybrać torebki papierowe, oferowane przez takich producentów jak induplo.pl. Zastosowanie papierowych toreb pozwoli chronić środowisko skuteczniej. Torba taka, po zużyciu, trafia zazwyczaj do pojemnika na makulaturę.

Oszczędzaj energię i swoje pieniądze

Innym pomysłem na ochronę środowiska (i naszego portfela) jest zastosowanie paneli słonecznych lub też przydomowych oczyszczalni ścieków. Takie urządzenia bardzo szybko się zwracają, a wiele gmin dofinansowuje ich zakup.

Categories Dom i Wnętrze