TOP

Ekologiczny dom blisko miasta

Wybudowanie własnego domu nigdy wcześniej nie było tak proste jak teraz – Polacy mogą nie tylko szybko kupić projekt interesującego ich domu, ale również zadbać o to, aby wybudowała go wykwalifikowana ekipa. Oczywiście wszystko to kosztuje, jednak zaciągnięcie kredytu również nie jest trudne. Dla pragnących oszczędzić i jednocześnie zrealizować swoje marzenie polecamy domy drewniane. Co warto o nich wiedzieć?

Dom z drewna w centrum miasta

Moda na domy w konstrukcji szkieletowej przywędrowała do nas ze Skandynawii i Kanady. Zastosowanie drewna jako głównego materiału budulcowego nie jest tam niczym nowym. W Polsce domy tego typu znane były i wcześniej, jednak musimy być świadomi, że nieznana była dokładniej technologia ich budowy, przez co często domy te przeciekały. Dzisiaj jest inaczej – w Polsce co miesiąc powstają firmy, które oferują nam wybudowanie domu drewnianego szybko i w niskim koszcie – w tym również mawit.com.pl. Jak to możliwe?

Konstrukcja domu drewnianego oparta jest na drewnianym szkielecie – zastosowanie drewna sprawia, że nie ma znaczenia pora roku. Dom może być budowany bez względu na panująca aurę i temperaturę. Jedynym elementem murowanym będą fundamenty. Istotne jest także to, że projekty domów drewnianych znajdziemy u samych producentów. Nie ma potrzeby tworzenia projektu u prywatnego architekta i mnożenia kosztów. Projekty domów drewnianych oferowane przez producentów zakładają eleganckie bryły, w których wnętrzu znajduje się wiele naturalnego światła i miejsca. Komfort gwarantowany!

Dlaczego tak wiele osób decyduje się na domy drewniane?

Pierwszym argumentem za wybudowaniem domu drewnianego jest oczywiście jego cena. Szacuje się, że jest ona o ok 35% niższa niż w przypadku analogicznego domu murowanego. Drugim ważnym aspektem jest czas budowy – producenci domów drewnianych obiecują, że dom zostanie wzniesiony i wykończony w kilka miesięcy.

Categories Dom i Wnętrze