TOP

Gdzie zjeść w Sandomierzu?

Sandomierz przez wielu nazywany jest perłą województwa świętokrzyskiego. Jego położenie nad Wisłą sprawia, że jest on chętnie odwiedzany zarówno latem, jak i w czasie zimniejszych pór roku.

Świętokrzyskie dziedzictwo


Region świętokrzyski, podobnie jak inne rejony naszego kraju posiada długą i zawiłą historię. Losy miasta widoczne są nie tylko w jego architekturze, ale również tradycyjnej kuchni.

Kuchnia charakteryzująca region świętokrzyski to mieszanka kultury chłopskiej, szlacheckiej, a także szczypty wpływów żydowskich bankierów. Jak każda kuchnia regionalna oparta jest ona zarówno na prostych produktach, jak i wykwintnych sztukach mięsnych, które jadane były przez możnych w czasie największych uroczystości.

Dla osób pragnących posmakowania tradycyjnych zup i dań mięsnych, dobrym wyborem będzie wizyta w Starej Piekarni. Jest to restauracja w Sandomierzu, która umożliwia nie tylko posmakowanie najbardziej znanych potraw, ale również zakup świeżo wypieczonego, według starych receptur chleba. Przez długi okres czasu była ona otwarta jedynie w weekendy, ale duże zainteresowanie turystów i tubylców sprawiło, że aktualnie zjeść można w niej również w dni powszednie.

Żur piastowski, gulasz według znanej tylko właścicielom receptury, czy parzybroda to tylko niektóre z dań, którymi można delektować się podczas wizyty w Starej Piekarni. Doznań dokłada nie tylko efektowna i profesjonalna obsługa, ale również wystrój nawiązujący do zakładu piekarniczego. Stare lady do wyrabiania ciasta, wagi, i piece można zobaczyć tutaj na żywo podczas spożywania smacznego posiłku.

Zdrowe jedzenie w Sandomierzu
Sandomierz, to nie tylko ciężka i tłusta kuchnia regionalna. Dla fanów zdrowej żywności swe podwoje otwierają miejsca takie jak Iluzjon Art Cafe. Oferowane przez właścicieli śniadania w różnych wersjach zaspokoją największego głodomora. Na mniejszy głód proponowane są przygotowywane przez wykwalifikowanych kucharzy przekąski, takie jak tosty z różnymi dodatkami, czy inspirowane słoneczną Italią bruschetty. Znajdujące się w menu wrapsy i panini to świetny wybór na lekki obiad, również w wersji wegetariańskiej. Norweskie panini zawierające łososia zasmakuje nawet małym niejadkom.

Swą ucztę w Iluzjon Arta Cafe warto zakończyć konsumpcją słodkiego deseru. Sernik z musem malinowym i szarlotkami z lodami dosłownie rozpływają się w ustach, a przygotowane każdego dnia inne ciasto dnia spełnia najskrytsze marzenia gości kawiarni.

Kolacja w Sandomierzu, szczególnie ta z randkowym motywem w tle ma więc, wiele możliwości do wyboru. Dla gustującej w regionalnej kuchni partnerki, świetną lokalizacją będzie http://grillsolo.pl/restauracja/, zaś dla wyznawczyni zdrowego żywienia lepiej wybrać oferujące lekkie dania Iluzjon Cafe.

Categories Ciekawe