TOP

Jadalnia, która łączy

Spożywanie posiłków to nie tylko wymóg ludzkiej fizyczności, ale trwały element kultury. To czynność o znaczeniu integracyjnym, prorodzinnym i prospołecznym. Nic bowiem tak ludzi do siebie nie zbliża jak czas spędzony razem podczas obiadu czy kolacji. Jadamy w różnych miejscach, coraz częściej poza domem. Tymczasem warto spotkać się w domu przy stole.

Spotkać się przy jednym stole

Może zatem warto odnowić stare zwyczaje wspólnego jadania posiłków z rodziną i przyjaciółmi? Oczywiście – przekonamy się, że to  najlepsze miejsce do tego, żeby umacniać więzi na całe życie. Wspólne jedzenie może poprzedzać wspólne gotowanie. W przytulnej kuchni otwartej na radość smakowania i eksperymentowania.

Spotkania przy jednym stole to tradycyjna forma spędzania czasu, którą trzeba pielęgnować we współczesności. Należy się tylko odpowiednio przygotować. Wyłączenie telefonów i tv to podstawa dla takiego obiadu, podwieczorka czy kolacji. Nauczmy się na nowo rozmawiać ze sobą nawzajem. Nasze dzieci pochłonięte przez smartfony i laptopy niech także poznają i przyswoją sobie taki styl bycia.

W kuchni i jadalni otwartej na radość

Na pewno takiemu wspólnemu przebywaniu posłuży też odpowiednie umeblowanie i przygotowanie przestrzeni. Niech nasze wnętrza faktycznie otworzą się na ludzi i spotkania. Jadalnia stanowiąca integralną część kuchni – zapewni taką jedność gotowania i jedzenia. Niekiedy tę funkcję przejmuje salon. W każdym przypadku musimy komfortowo umeblować przestrzeń przeznaczoną do spotkań. Z pewnością podstawę stanowi tutaj elegancki i duży stół do jadalni wraz z wygodnymi krzesłami.

Żeby dania, które przyrządzamy i podajemy, powstawały szybko, sprawnie i w przyjemnej atmosferze – niezbędne będą także pomysłowe meble kuchenne. Takie, które zamienią kuchnię w miejsce przyjemności i atrakcji. Znajdziemy je w salonie Gama: gama-sklep.com.pl.

Categories Dom i Wnętrze
http://yourpbc.org/sklep-jezdziecki-wybieramy-najlepsze-spodnie-jezdzieckie/ https://digital-system.pl/stebnowka-automatyczna-zaawansowany-sprzet-do-szycia/ https://inklouds.pl/czy-iso-13485-jest-w-stanie-pomoc-firmie/