TOP

Jak wybrać zasłony?

Na idealną aranżację salonu lub sypialni składa się wiele elementów. Jednym z nich są z pewnością zasłony. Dobrze dobrane mogą tworzyć w pomieszczeniu niezwykły klimat. Dlatego zasłony warto mieć tylko ważne jest, aby odpowiednio je dobrać

Rodzaje zasłon

Przede wszystkim zacząć należy od tego, że wyróżnić można przynajmniej kilka rodzajów zasłon. To jaki rodzaj zasłony zostanie wybrany zależy od tego jaką funkcję ma ona spełniać. Zasłona może być bowiem jedynie elementem dekoracyjnym lub może pełnić funkcję praktyczną, taką jak ochrona przed słońcem. Dlatego generalnie zasłony można podzielić na dekoracyjne, zaciemniające oraz panelowe.

Jak można się domyśleć zasłony dekoracyjne mają zadanie dekoracyjne. Najczęściej wykonane są z półprzezroczystych i delikatnych materiałów. Mogą być to zasłony gotowe lub szyte na metry. Zasłony dekoracyjne najlepiej sprawdzą się w pomieszczeniach, gdzie okna skierowane są na północ. Inaczej jest z zasłonami zaciemniającymi. Te najlepiej jest powiesić na okna wychodzące na zachód lub południe. Zasłony panelowe sprawdzają się przede wszystkim w nowoczesnych pomieszczeniach.

Sposoby zawieszania zasłon

Tak jak są różne rodzaje zasłon, tak samo istnieje kilka sposobów ich zawieszenia. Do ich zawieszenia można wykorzystać np. taśmę marszczącą. Jest to specjalna taśma, która wszywana jest w górnej części materiału zasłony. Taka zasłona zawieszana jest przy pomocy karnisza na żabki. Zasłony można także wieszać na kółkach lub szelkach.

Długość i fason zasłon

Decydując się na wybór zasłon pod uwagę należy wziąć także ich długość. Mogą być to zasłony do ziemi lub sięgające do parapetu. Można wybrać i tą i tą długość zasłon nawet jeśli kupuje się zasłony gotowe. Jeśli zależy nam na tym, aby zasłony pełniły rolę eleganckiej dekoracji to dużo lepszym rozwiązaniem będą zasłony do ziemi.

Oprócz samej długości ważny jest także fason zasłon. Jego wybór uzależniony jest od tego w jakim stylu urządzony jest salon lub sypialnia. Jeśli np. salon urządzony jest w stylu klasycznym wówczas bardzo dobrym pomysłem będzie powieszenie zasłon wzorzystych, które wykonane są z grubszego materiału. Inaczej jest w przypadku nowoczesnych pomieszczeń. W nich dużo lepiej sprawdzą się zasłony gładkie w jednym kolorze.

Zasłony gotowe dostępne są w ofercie spokko.pl

Categories Ciekawe
http://kerganos.com/jak-wybrac-kask-do-jazdy-konnej/ https://alexanderncsenate.com/czapsy-jezdzieckie-na-konia/ https://janeshaphotography.com/sklep-jezdziecki-gdzie-szukac-dobrego-wyposazenia/