TOP

Każdy zabieg wymaga czystych warunków, a co zadba o higienę skóry?

Do zabiegów na skórze pacjenta wykorzystuje się specjalne środki przeznaczone wyłącznie do dezynfekcji skóry. Jeżeli pacjenci mają rany na skórze należy wtedy odpowiednio wykorzystać środki na rany które stanowią zupełnie odmienną grupę i o nich nie będziemy tutaj pisać.

 

Dezynfekcję skóry pacjenta można przeprowadzić z pomocą preparatów w spryskiwaczu co jest najszybszą i najbardziej ekonomiczną metodą. Liczne badania podkreślają jej skuteczności działania.

Druga metoda polega na wykorzystaniu waciku, który spryskujemy i rozprowadzamy środek dezynfekujący po ciele. Jest ona mniej skuteczna. Substancja dezynfekująca działa w obrębie opatrunku i tylko w niewielkim stopniu trafia na skórę. Pomimo że powszechnie wykorzystuje się ją w gabinetach pobrania krwi to najnowsze badania nie zawsze są optymistyczne i udowodniono, że ponad 30% pacjentów ma na skórze drobnoustroje, które mogą wywołać zakażenie.

Do środków polecanych do dezynfekcji ciała pacjenta w spryskiwaczu zalecamy użyć Skinsept pur. W dobrej cenie znajdziecie go Państwo pod tym adresem: https://www.dezynfekcja24.com/product-pol-138-Skinsept-pur-350-ml-z-atomizerem.html

Oczywiście obok dezynfekcji skóry ważne jest zachowanie higieny rąk i bezpieczeństwa całego zabiegu. Przestrzeganie aby igła była wyjmowana w sposób sterylny, pielęgniarka powinna dezynfekować ręce nie dotykać niebezpiecznych dla zdrowia przedmiotów.

Categories Zdrowie i Uroda