TOP

Kuchnie otwarte na salon – tak czy nie?

Kuchnie otwarte na salon okazują się dobrym rozwiązaniem dla wielu domów. Czasem jednak może okazać się, że jest to wyjście, którego mocno pożałujemy po wykonaniu aranżacji. Czy warto mieć kuchnię połączoną z salonem? Warto się nad tym zastanowić jeszcze przed ustawieniem mebli.

Kuchnie otwarta na salon – jestem na tak!

Kuchnie otwarte na salon pozwalają na optyczne powiększenie przestrzeni. Jest to szczególnie ważne, jeżeli mamy do czynienia z małymi mieszkaniami na osiedlach. Wyburzenie ściany pomiędzy kuchnią a salonem korzystnie wpłynie na przestrzeń oraz na oświetlenie całości powierzchni. Dodatkowo zawsze będzie można mieć kontakt z osobami przebywającymi w kuchni/salonie. Może to być szczególnie ważne dla mam małych dzieci, które gotując jednocześnie sprawiają opiekę nad swoimi maluchami bawiącymi się w pokoju dziennym. Osoby przebywające w kuchni nie będą musiały również przerywać konwersacji ze swoimi gośćmi.

Kuchnia zamknięta

Kuchnie otwarte na salon nie są polecana osobom, które są zwolennikami porządku. Widząc stos naczyń w zlewie do umycia lub przypalone garnki na pewno nie będziemy mogli odpoczywać w salonie. Dodatkowo nie zapominajmy, że zapachy z otwartej kuchni szybko przedostają się na dalszą część domu. Zła aranżacja mebli może zakłócić harmonię i koncepcję salonu oraz kuchni. Dbając o bezpieczeństwo swoich dzieci należy uniemożliwić im dostęp do niebezpiecznych przedmiotów w kuchni. Warto porządnie przemyśleć całą aranżację, aby niczego nie żałować po wstawieniu mebli. 

Categories Dom i Wnętrze