TOP

Lakier winylowy

Obecnie coraz popularniejsze są lakiery hybrydowe, które łączą zalety lakieru i żelu UV. Są one bardzo trwałe i odporne na uszkodzenia, jednak mają jedną poważną wadę: do ich utwardzania potrzebna jest lampa UV. Z tego powodu wiele osób rezygnuje z zakupu żelu hybrydowego i stosuje zwykłe lakiery, które chociaż początkowo pięknie prezentują się na paznokciach są bardzo nietrwałe. Istnieje jednak atrakcyjna alternatywa: lakier winylowy. Przeczytaj, czym jest lakier winylowy, czym charakteryzuje się i kiedy warto go stosować.

Czym jest lakier winylowy?

Lakier winylowy to lakier, który z powodzeniem łączy w sobie zalety hybrydowego lakieru do paznokci z prostotą użytkowania zwykłych lakierów. Lakiery hybrydowe cechują się dużą trwałością, jednak ich stosowanie w warunkach domowych bywa nieco skomplikowane, niezbędna do tego celu jest lampa UV. Dla osób, które są zabiegane i uważają za uciążliwe malowanie paznokci co dwa dni a jednocześnie nie chcą stosować w domu lampy UV, dobrym rozwiązaniem może być lakier winylowy. To lakier, który nakłada się na płytkę paznokcia tak samo, jak zwykły lakier i utwardza się pod wpływem światła słonecznego. Jest on jednak o wiele trwalszy – niezniszczony utrzymuje się około siedmiu dni. W tym czasie lakier nie traci intensywności swojego koloru, nie kruszy się i nie pęka.

Jak to możliwe, że lakier winylowy tak długo utrzymuje swoją trwałość?

Lakier winylowy zawiera w swoim składzie polimery winylowe. To właśnie one utwardzają płytkę paznokcia i chronią ją przed uszkodzeniami. Lakiery winylowe są całkowicie bezpieczne, nie niszczą płytki paznokcia – jednak stosowanie ciemniejszych kolorów może powodować niewielkie krótkotrwałe odbarwienia. Lakier winylowy najskuteczniej utwardza się pod wpływem naturalnego światła.

Jak nakładać lakiery winylowe?

Jak było wspomniane, nakładanie lakieru winylowego jest bardzo proste. Aplikujemy go w dokładnie ten sam sposób, co zwykłe lakiery do paznokci. Jeżeli chcemy uzyskać bardziej intensywny kolor, nałóżmy dwie warstwy. Po nałożeniu lakieru pozwólmy mu wyschnąć, najlepiej pod wpływem naturalnego światła. Trwa to około 7 minut. Możemy dodatkowo zastosować top coat, który jeszcze bardziej zabezpieczy lakier przed ścieraniem.

Zmywanie lakieru winylowego również jest bardzo proste. W tym celu nie potrzeba wizyty u kosmetyczki ani żadnych skomplikowanych zabiegów – wystarczy wacik nasączony zmywaczem. Lakiery winylowe są nieco droższe od zwykłych, jednak biorąc pod uwagę ich dużą trwałość, to w wielu sytuacjach najlepsze rozwiązanie.

Artykuł został napisany we współpracy z firmą SEOL Cosmetics

Categories Zdrowie i Uroda