TOP

Leczyć, czy wyrywać – jak zmienia się stomatologia

Rewolucja, z jaką mamy do czynienia w stomatologii, dokonuje się na naszych oczach. Niesie za sobą lepszy sprzęt i większą wyrozumiałość dla pacjenta. Zmiany dotyczą jednak również podejścia do leczenia.

Osoby starsze często już od dawna nie mają własnych zębów. Można to tłumaczyć ich podeszłym wiekiem, choć przyczyna takiego stanu rzeczy może być też inna. Przed laty ludzie również dbali o stan uzębienia. Wielu naszych starszych krewnych należało też do osób regularnie pojawiających się w gabinetach stomatologicznych. Leczenie jest jednak wypadkową podejścia pacjenta i stomatologa, a przez długi czas wychodzono z założenia, że ząb, który jest zepsuty, powinien być usunięty. Dziś dobry dentysta w Gliwicach jest jak najdalszy od takich rozwiązań. We współczesnej stomatologii dominuje przekonanie, że jeśli istnieje szansa na uratowanie zęba, należy podjąć wysiłki zmierzające do tego, aby ją wykorzystać. Leczenie trwa, w związku z tym, nieco dłużej, dłużej można jednak również cieszyć się własnymi zębami.

Categories Zdrowie i Uroda
https://ecceo13-iof.org/okna-pvc-jak-wybrac-najlepsze-propozycje/ https://bannedcd.org/wygodne-oficerki-jezdzieckie-jak-wybrac-odpowiedni-model/ http://jadalive.org/sklep-jezdziecki-kontra-wypozyczalnia-wybor-kasku/