TOP

Masaż klasyczny- pomysł na nowy zawód

W czasach niestabilności na rynku pracy, może się okazać, że najlepszym sposobem na bezrobocie może być przekwalifikowanie się. Jakie zawody obecnie cieszą się dużą popularnością? Na przykład gabinety fizjoterapeutów pękają w szwach. To oznacza, że swoim nowym zawodem można uczynić zawód masażysty.

Niezbędne kwalifikacje

Wykonywanie masaży leczniczych to niezwykle odpowiedzialna praca. Spotykamy w niej osoby cierpiące, po wypadkach czy innych urazach, nieraz wymagają wielomiesięcznej rehabilitacji. Niedopuszczalne jest, by zajmowała się nimi osoba, która nie posiada odpowiedniego wykształcenia w tym kierunku.

Tak naprawdę dzisiaj masaż klasyczny leczniczy można wykonywać nawet po specjalnych kursach i nie trzeba kończyć długo trwającej, na przykład dwuletniej dziennej szkoły, jednakże trzeba zwrócić uwagę, jakiego rodzaju są to kursy. To, że dostaniemy zaświadczenia o swoich umiejętnościach oraz dyplom to nie wszystko. Musimy znać bardzo dobrze ciało ludzkie oraz techniki masażu klasycznego. W innym wypadku nie wolno wykonywać takiego zawodu.

Doświadczenie ma znaczenie

Oczywiście na początku trudno wystartować z nowym biznesem, jeżeli nie mamy zaufania klientów oraz doświadczenia. Można je zdobyć masując na przykład znajomych czy rodzinę po okazyjnych cenach. Kiedy już będziemy mieli pierwsze referencje, dobrze jest umieścić je na specjalnie zaprojektowanej stronie www, która będzie jednocześnie reklamą.

W czasie nabierania doświadczenia przekonamy się, że praca osoby wykonującej masaż klasyczny jest niezwykle ciężka i wymaga pewnej tężyzny fizycznej. Na początku może nie być łatwo między innymi ze względu na brak przyzwyczajenia i po każdym zabiegu mogą nas boleć ręce, a nawet całe ciało, jednakże z czasem powinno ono przywyknąć do wykonywanej pracy.

Jak reklamować biznes?

Przede wszystkim warto postawić na sieć i dobrze zaprojektowaną stronę www. Jeżeli świadczymy usługi jedynie w obrębie jednego miasta, to sprawdzą się także ulotki na przykład ze zniżką na masaż klasyczny, warto również proponować rabaty stałym klientom, a przede wszystkim wykonywać swój zawód rzetelnie, wtedy klienci będą sami zapisywać się w kolejce.

Tanimi sposobami reklamy są także potykacze czy plakaty rozwieszane w miejscach, gdzie jest to możliwe i dozwolone. Tak naprawdę najtrudniej jest zacząć, ale po dobrych szkoleniach oraz jeżeli ta praca będzie naszą pasją, dobry masaż leczniczy obroni się sam i klientów nam na pewno nie zabraknie.

Artykuł powstał we współpracy z Medica SPA Warszawa

Categories Zdrowie i Uroda