TOP

Maty ochronne – pomoc dla pracujących w domu

Wiele osób swoją działalność zawodową wykonuje w domu czy to zdalnie, czy prowadząc własną firmę. W związku z tym bardzo dużo czasu spędza przed biurkiem. Nacisk na podłogę odbija się na jej wyglądzie. Powstają odbarwienia i zarysowania. Nie dotyczy to jedynie podłogi drewnianej, ale również płytek i paneli drewnopodobnych. Dla ich zabezpieczenia warto zaopatrzyć się w maty ochronne.

Maty ochronne – co mamy do wyboru?

Jeśli na podłodze w naszym gabinecie znajduje się wykładzina lub dywan musimy zainwestować w przezroczyste maty ochronne, które nie dość, że ochronią naszą podłogę, to jeszcze doskonale zaadaptuje się je w aranżacji, ze względu na to, że są całkowicie przezroczyste. Maty z poliwęglanu są bardzo trwałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne, a także wysoką i niską temperaturę. Podobne właściwości mają maty polipropylenowe. Takie maty ochronne to nie tylko ochrona podłogi, ale również większy komfort dla domowników, którym nie zakłóca się odpoczynku, pracując do późna w nocy. Maty pozwalają bowiem zniwelować hałas powodowany przez poruszanie się na kółkach.

Maty ochronne – dodaj trochę koloru do swojego biura

Poza matami przezroczystymi do wyboru są jeszcze maty ochronne z grafiką, stworzoną dzięki drukowi UV. Wiele szablonów pozwala dobrać wzór, który będzie nam najbardziej odpowiadał i urozmaicał wnętrze. Takie maty to również doskonałe rozwiązanie dla osób, które prowadzą już biuro w domu od jakiegoś czasu, a wcześniej nie pomyślały o ochronie podłogi, która wskutek eksploatacji zdążyła już zostać nieco zniszczona. Dzięki matom z nadrukiem można zasłonić miejsce, gdzie widać ślady zużycia. To rozwiązanie nie tylko dla tych, którzy chcą zaoszczędzić na remontach, ale również zabieganych, którzy zwyczajnie nie mają na nie czasu.

Maty ochronne zabezpieczeniem również przed zawilgoceniem podłogi

Często w trakcie pracy spożywa się posiłki i pije kawę lub herbatę. Nieopaczny ruch może spowodować wylanie napoju na podłogę. Jeśli zainwestuje się w matę ochronną może ona uchronić przed wniknięciem wilgoci w drewnianą podłogę, która pod jej wpływem może butwieć. Oczywiście znacznie łatwiej jest wytrzeć wylany napój z maty niż myć podłogę. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, to maty ochronne mają również właściwości antypoślizgowe, co jest istotnym czynnikiem wpływającym na BHP podczas wykonywania obowiązków zawodowych w domu.

Wszystkie właściwości mat ochronnych sprawiają, że jest to z pewnością dobry wybór dla osób prowadzących firmę lub pracujących w domu. Warto zatem sprawdzić, jak są skuteczne.

Więcej informacji znajdziesz na stronie http://www.maximat.pl/

Categories Ciekawe
https://bankujec.pl https://perfect-meble.pl https://wnetrzadesign.com.pl