TOP

Meble do kuchni, od czego zacząć?

Styl zabudowy, budżet, przyłącza – między innymi te elementy są niezwykle istotne, kiedy nadchodzi czas remontu lub wykończenia kuchni. To, gdzie są gniazdka elektryczne lub gdzie mają być. W którym miejscu znajduje się odpływ wody, gdzie usytuowane jest okno, a gdzie otwór na wyjście okapu lub wentylacji?

Meble kuchenne Warszawa – najpierw przyłącza

O ile w remontowane kuchni trudniej jest zmienić położenie gniazdek elektrycznych czy odpływu lub dopływu wody, o tyle w nowo budowane warto się nad tym dobrze zastanowić. Usytuowanie przyłącza kanalizacyjnego, instalacji gazowej, przyłącza wodnego i gniazdek elektrycznych musi zostać zaprojektowane tak, aby dawało możliwość więcej niż jednego rozmieszczenia mebli. Daje to możliwość zmiany za jakiś czas, a nie zamknie inwestora w jednym schemacie lub zmusi do kucia ścian i gruntownego remontu, jeśli zapragnie większych zmian.Warto podczas budowy pamiętać, że jeżeli zlew ma się znajdować pod oknem, to parapet musi być albo równo z przyszłym blatem, albo dużo wyżej. Kolejną ważną rzeczą jest lodówka, która nie powinna być ustawiona tak, aby padały na nią zbyt silne promienie słońca. Zbytnia bliskość kaloryfera również jest szkodliwa. Następną sprawą godną przemyślenia jest zakrycie kaloryfera szafką. Zwykle zlew chce się mieć pod oknem – kaloryfer jednak też powinien się pod oknem znaleźć. Jak więc to rozwiązać?

Od czego zacząć meblowanie?

Od projektu i zastanowienia się, na jakim stylu projektant powinien się skupić. Na wymogach dotyczących sprzętu i na zachowaniu dobrej kolejności jego umiejscowienia. Ważne jest, aby obok lodówki był kawałek blatu, później zlew, kolejna przestrzeń na blacie, kuchenka indukcyjna bądź gazowa i kolejny fragment blatu.Dobry projekt będzie uwzględniał gust zlecającego, dobre ustawienie mebli i sprzętu AGD nie zaburzającego wygodnej pracy w kuchni i cennik bez którego nie można się niestety obejść.

Meble kuchenne Warszawa – na ile można sobie pozwolić?

Jest to kwestia wysokości posiadanego budżetu i miejsca zamieszkania. Tak – od tego gdzie się mieszka zależy koszt wykonania kuchni. W Warszawie będzie to zdecydowanie droższe, ale dostęp do ogromnej ilości ofert rekompensuje to w całości.Jeżeli nasz budżet jest wysoki zaangażowanie projektanta jest dobrym pomysłem, a wykonanie kuchni u sprawdzonego stolarza jeszcze lepszym. Jeśli natomiast budżet jest niewielki, a kuchnia dodatkowo ma być duża, warto zwrócić się do sklepów budowlanych, które oferują całkiem sporą ilość kompozycji i zestawień mebli kuchennych.

Więcej informacji znajdziesz na stronie meble kuchenne Warszawa – http://bbmeble.pl.

Categories Dom i Wnętrze