TOP

Najczęstsze błędy popełniane przy manicure hybrydowym

Manicure hybrydowy robi się dzisiaj coraz bardziej popularny. Nic dziwnego – w końcu jest wygodny, pięknie się prezentuje. Jak zaś sprawa wygląda z jego bezpieczeństwem? Wiele osób bowiem podejmuje temat tego, że manicure hybrydowy może dość znacząco zniszczyć nam paznokcie. Czy tak jest rzeczywiście?

Błędy popełniane przy manicure hybrydowym

Odpowiedź na to pytanie jest jak zwykle to bywa niejednoznaczna. Trudno bowiem stwierdzić jasno, czy manicure hybrydowy niszczy nam paznokcie. Sam w sobie generalnie rzecz ujmując, nie powinien on tego robić. Żele do hybryd i inne stosowane sprzęty są obecnie bowiem całkowicie bezpieczne.

Niemniej jednak niestety wiele osób popełnia pewne błędy podczas manicure hybrydowego, które mogą dość znacząco odbić się na jakości naszych paznokci. Jakie to są błędy? Czego trzeba zdecydowanie unikać?

1) Samodzielne zdejmowanie żelu do hybryd

Po pewnym czasie manicure hybrydowy trzeba zdjąć – okres ten wynosi średnio 2- 3 tygodnie. Jak powinno się to wykonać? Otóż warstwa żeli do hybryd była specjalnie utwardzona promieniami UV, zatem powinno się ja zdjąć tylko i wyłącznie u profesjonalistki.

Oznacza to, że trzeba się udać do kosmetyczki, która potrafi posługiwać się specjalną frezarką. Niektórzy niestety decydują się na zdjęcie samodzielne żelu do hybrydy za pomocą acetonu albo w ogóle po prostu zdrapując warstwę żelu. Takie postępowanie jednak bardzo szybko osłabi nasz paznokieć. Zdecydowanie zatem nie warto go stosować.

2) złe stosowanie żelu do hybrydy

Dalej trzeba koniecznie wspomnieć o tym, że po pierwsze – żele do hybryd muszą być dobrej jakości i raczej nie powinny to być te żele, które możemy trzymać na rękach bardzo długo. Lepsze na razie są standardowe produkty, przeznaczone średnio na 2, maks 3 tygodnie.

Ponadto trzeba umieć je naprawdę dobrze stosować. Niestety wiele osób decyduje się pozostawić żele do hybryd na płytce paznokcia znacznie dłużej niż 2-3 tygodnie, co skutkować może wysuszeniem płytki paznokcia. Ponadto co jakiś czas powinno się robić przerwy pomiędzy manicure hybrydowym tak, aby płytka paznokciowa mogła się zregenerować. Co więcej – w tym okresie, aby paznokcie odpoczęły po żelu od hybryd, powinno się odpowiednio nawilżać płytkę paznokcia.

Żele do paznokci znajdziesz w ofercie Chiodo.pl

Categories Zdrowie i Uroda