TOP

Najlepsze zabiegi kosmetyczne

Ludzka skóra nieustannie potrzebuje rewitalizacji. Zbyt niskie temperatury, ale wręcz przeciwnie – zbyt gorące słońce, mogą wpływać na nią bardzo negatywnie. Złą kondycję naskórka niestety od razu widać. Warto więc postawić na zabiegi kosmetyczne, które będą w stanie poprawić stan skóry – i to w znaczący sposób.

Wizyta w gabinecie kosmetycznym

Wykonane w nim zabiegi kosmetyczne pozwolą na uwolnienie skóry od kurzu, utlenionej keratyny i zalegających na niej warstw naskórka. Oczyszczenie doprowadzi też do znacznie łatwiejszego wprowadzania do niej dużych porcji składników odżywczych.

Efektem prawidłowego odżywienia skóry będzie zaś przywrócenie jej: miękkości oraz zwiększenie aktywności komórkowej, która odbuduje płaszcz hydrolipidowy naskórka. Po wykonaniu danego zabiegu cera odzyska blask i kolor zdrowej skóry.

Skuteczna mezoterapia igłowa

To zabieg, który polega na wstrzykiwaniu specjalną igiełką małych dawek koktajli witaminowych oraz mieszanek stworzonych na bazie medycznego kwasu hialuronowego. Zabieg ten wydaje się dla niektórych bardzo bolesny, ale prawda jest taka, że aby się na niego zakwalifikować nie trzeba mieć wysokiego progu bólu. Substancje wprowadzane są zaś bezpośrednio do skóry, co w bardzo krótkim czasie w zdecydowany sposób poprawa kondycję „leczonego” obszaru skóry.

Trzeba zaznaczyć, że nie istnieje jeden rodzaj mezoterapii. To w zależności od potrzeb konkretnej osoby wybiera się to, co się jej wstrzykuje. Mogą być to substancje nawilżające, wygładzające, napinające skórę albo regenerujące ją po mroźnej zimie. Dany zabieg najlepiej powtórzyć jest pięć razy.

Peeling chemiczny

Jest on dość mocny, trzeba wykonać kilka jego serii, a po jego wykonaniu potrzeba kilku dni na złuszczenie się naskórka, ale po tym skóra jest niezwykle gładka. Najlepiej sprawdza się tutaj peeling medyczny, na przykład chemabrazja.

W gabinecie kosmetycznym warto wybierać peelingi, które sięgają do najgłębszych warstw skóry, bo to właśnie one przyczynią się do: silnej rewitalizacji, ujędrniania skóry, wyrównania kolorytu cery. Są także skuteczne w regulacji produkcji sebum, a także do zwężenia ujść gruczołów łojowych. Tego rodzaju zabiegi kosmetyczne na pewno przyczynią do zdecydowanej poprawy kondycji skóry.

Categories Ciekawe