TOP

NFT – dobry sposób na zarobienie pieniędzy

Blockchain development company, jak chociażby 10clouds, już od wielu lat wspiera rynek NFT. Czy to faktycznie oznacza, że można na tak niewinnych rzeczach zarobić sporą ilość pieniędzy? Temat, który ciekawi wiele osób, dlatego warto mu się porządnie przyjrzeć.

Co oferuje token NFT?

How do NFT marketplaces make money? Właściwie to od tego tak naprawdę trzeba by zacząć. Blockchain development sprawił bowiem, że do wyboru jest kilka sposobów, jakie można tak naprawdę dopasować do swoich możliwości.

NFT staking

Technologia blockchain sprawiła, że tokeny NFT można było połączyć ze zdecentralizowanymi finansami, czyli mówiąc w skrócie – z DeFi. Zastakowanie aktyw kryptowalutowych sprawi, że inwestor będzie mógł wygenerować odsetki. W przypadku NFT, staking pozwala na ich zablokowanie. W zamian jednak otrzymuje się wynagrodzenie. Wśród platform, jakie pozwalają na tego typu działania, wartych uwagi, wyróżnić można:

  • Only1,
  • NFTX,
  • Kira Network,
  • Splinterlands.

Flipping tokenów

Ciężko czasem uwierzyć, że blockchain software development pozwolą nie tylko na blockchain application development. Pozwala on również na flipping tokenów, który niektórym inwestorom jest już doskonale znany. Działanie jest bardzo proste. Tokeny NFT kupuje się wtedy, kiedy są nowością na rynku. Projekt dopiero się pojawił i można je dla siebie wykupić. Potem sprzedaje się na określonym rynku, ale po zdecydowanie większej cenie. Ktoś powie, że sprzedaż NFT możliwa jest tylko dla twórców. Jest to błędne myślenie, a flipping jest najlepszym dowodem na to. Każdy inwestor musi jednak wiedzieć, kiedy powinien handlować, aby móc wyciągnąć z tego jak największą ilość pieniędzy.

Tantiemy z NFT

Tak jak pozyskuje się tantiemy za prawa autorskie, tak również można postarać się o ich pozyskanie za tokeny NFT. Aczkolwiek, trzeba zaznaczyć, że jest to zysk, który mogą osiągnąć jedynie osoby, jakie zalicza się do grona twórców tych tokenów. Mają oni pełne prawo do tego, aby ustalić opłatę licencyjną. Nawet, jeżeli token zostanie sprzedany dalej, twórca ma szansę na to, aby jeszcze długo czerpać zyski z tego. Mowa tutaj o tzw. dochodzie pasywnym. Jeżeli całość zostanie sprzedana innym osobom, za każdym razem twórca będzie mógł uzyskać z tego zysk dla siebie. Można chyba powiedzieć, że ten sposób zarabiania pieniędzy na tokenach, zaliczany jest do najłatwiejszych. Tym bardziej, że nie wymaga on od twórców żadnej specjalistycznej wiedzy, jak w innych przypadkach. 

 

Categories Ciekawe
https://labels2017.org https://qlime-project.org https://tpzlun.pl