TOP

Nowoczesne rowery elektryczne Kraków – na jaki silnik postawić?

Zamontowanie porządnego silnika elektrycznego do roweru jest najprostszym sposobem na stworzenie niezawodnego środka transportu. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, jakie są zalety silnika elektrycznego i na jaki model warto postawić.

Jakie największe korzyści?

Rowery elektryczne Kraków z zamontowanym silnikiem są bardzo ciche, dzięki czemu znacząco poprawia się komfort jazdy. Dodatkowa moc może obciążyć kolana podczas wyczerpujących podjazdów. Jest to doskonałe ułatwienie nie tylko dla osób starszych, ale również dla osób po kontuzjach, które nie chcą rezygnować z wycieczek rowerowych.

Dzięki wspomaganiu elektrycznemu można zaoszczędzić wiele energii, dlatego też łatwiej jest pokonać dłuższe dystanse. Opisując największe zalety warto wspomnieć o tym, że silnik elektryczny nie generuje szkodliwych dla środowiska i człowieka spalin. Dzięki rowerom elektrycznym Kraków nie trzeba płacić OC i ubezpieczenia. Zwolnieni jesteśmy również z opłat za parking.

Jaki silnik elektryczny wybrać?

Aby wybrać porządny silnik elektryczny do roweru należy zwrócić szczególną uwagę na rodzaj montażu napędu. Pamiętać należy o tym, że silnik można zamontować nie tylko w przednim kole albo w tylnym kole, ale również na osi suportu. Według wielu specjalistów to właśnie to ostatnie rozwiązanie jest najlepsze. Silnik centralny ułatwi wjechanie nawet na bardzo strome zbocza.

Silnik zamontowany centralnie z połączeniu z tylną przerzutką zapewnia dostosowanie momentu obrotowego przekazanego na tylne koło. Warto wspomnieć również i o tym, że silnik centralny ma znacznie wyższy moment obrotowy od konkurencyjnych silników. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że można uzyskać optymalny rozkład masy.

Kluczowe parametry

Najważniejszymi parametrami na które należy zwrócić uwagę wybierając silnik elektryczny jest moc, zasilanie i moment obrotowy. Tradycyjne rowery elektryczne Kraków najczęściej oparte są na silnikach o mocy 250W. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby wybrać mocniejsze modele. Producenci mają w swojej ofercie sprzedażowej niezawodne rowery elektryczne Kraków z silnikami 350W, 500W, 750W i 1000W.

Poszczególne silniki elektryczne różnią się między sobą nie tylko mocą, ale również wagą i zapotrzebowaniem na energię. Silniki 250W ważą około 3,4 kg, z kolei modele 750W mogą przekroczyć nawet 6 kg. Jak łatwo się domyślić mocniejsze silniki zasilane są także zdecydowanie większym napięciem. W dużej mierze to właśnie dzięki większemu napięciu można skorzystać z dobrodziejstwa silnika o znacznie większym momencie obrotowym.

Więcej informacji znajdziesz na stronie rowery elektryczne Kraków https://agasport.com.pl/elektryczne-cat-96.

Categories Zdrowie i Uroda
https://handbagmonster.com/kask-do-jazdy-konnej-o-czym-nalezy-pamietac/ http://marriagematterstokids.org/pierszy-oboz-kiedy-wyslac-dziecko/ https://promyana-bg.org/o-czym-trzeba-pamietac-wybierajac-hulajnoge-elektryczna/