TOP

Nowoczesne wózki spacerowe – jaki wybrać?

Wybór konkretnego wózka spacerowego dla naszego dziecka to dzisiaj nie lata problem – rodzice chcą, aby wózek spełniał nie tylko wszelkie kryteria bezpieczeństwa, ale również zapewniał dziecku komfort, wygodę. Nie bez znaczenia jest również funkcjonalność. Szukając wózka powinniśmy zwracać uwagę na szereg czynników. Jakich?

Wózki spacerowe: lekkie i sterowne

Wózki spacerowe kojarzone są przede wszystkim z lekkimi konstrukcjami, które umożliwiają łatwe i szybkie przemieszczanie się. Producenci co krok zaskakują nas nowymi rozwiązaniami, których zadaniem jest zapewnienie jeszcze większego komfortu, zarówno dziecku, jak i rodzicowi. Obecnie najpopularniejsze wózki spacerowe to modele 3w1 czyli składające się z ramy oraz trzech elementów, które posłużą dziecku do trzeciego roku życia. Pierwszy element to wygodna i bezpieczna gondola, w której maluch może spać nie niepokojony podmuchami wiatru czy chłodem. Wraz z rozwojem dziecka gondola może być stosowana zamiennie z klasycznym nosidłem. Kiedy dziecko zacznie siadać nic nie stoi na przeszkodzie, aby na stelażu umieścić klasyczne siedzisko. Siedzisko, w zależności od potrzeb, może być montowane przodem lub tyłem do kierunku jazdy. Nowoczesne wózki spacerowe 3w1 znajdziemy u producenta na stronie espiro.pl.

Bezpieczeństwo i komfort

Zagadnieniem najważniejszym w przypadku wózków dziecięcych jest bezpieczeństwo. Siedziska dla dzieci uzupełnione są o kilkupunktowe pasy bezpieczeństwa, barierkę oraz podparci dla nóg. Rodzic może korzystać z dwóch rodzajów hamulców: nożnego lub umiejscowionego przy swoich dłoniach. Zastosowanie wysokiej klasy materiałów sprawia, że wózek jest odporny na silne promieniowanie UV – dziecko jest doskonale chronione, a tkanina nie blaknie, nawet po kilku latach użytkowania.

Categories Ciekawe