TOP

O czym pamiętać, wybierając zestaw ogrodowy?

Wybór mebli ogrodowych nie jest łatwym zadaniem. Jak spośród ogromu dostępnych modeli wybrać odpowiedni zestaw? Jak sprawić, żeby meble umilały odpoczynek na świeżym powietrzu przez wiele lat? Sprawdź nasze propozycje!

 

Zestawy ogrodowe funkcjonalne przez lata

Deszcz, śnieg, promieniowanie UV i skrajne temperatury… Zestawy ogrodowe muszą codziennie mierzyć się z czynnikami, które osłabiają ich strukturę. Aby mieć pewność, że nowe meble posłużą znacznie dłużej niż przez kilka sezonów, wybierz modele zbudowane z trwałych materiałów o podwyższonej odporności. Meble ogrodowe powinny również być lekkie, aby ich przesuwanie i przenoszenie nie sprawiało większych problemów.

Obecnie na rynku największą popularnością cieszą się meble zbudowane z technorattanu. Modne fotele, krzesła, kanapy czy huśtawki z powodzeniem łączą w sobie ponadprzeciętną jakość i trwałość z modnym, ciekawym wzornictwem.

 

Pokrowiec do kompletu

Pewnym i niezwykle prostym sposobem na przedłużenie żywotności ulubionego kompletu jest zabezpieczenie mebli odpowiednim pokrowcem. Kupując osłonę, nie zdawaj się na przypadek. Większość pokrowców dostępnych w sklepach pokryta jest powłokami winylowymi, które pod wpływem kontaktu z mrozem sztywnieją i pękają, a co za tym idzie – przestają spełniać swoją funkcję. Aby osłona skutecznie zabezpieczała meble poza sezonem letnim, wybierz model wykonany z poliestru wzbogaconego oddychającą membraną. Tego typu materiały zachowują swoją plastyczną formę w każdych warunkach i zapewniają optymalną cyrkulację powietrza, dzięki czemu pod powłoką nie rozwijają się bakterie i grzyby.

 

Categories Dom i Wnętrze
https://dreambitches.org/mandat-z-fotoradaru-co-musimy-o-nim-wiedziec/ https://casasantuariosc.com/ubezpieczenie-oc-drozej-znaczy-lepiej/ https://likeplus.waw.pl