TOP

O warto wiedzieć o nowoczesnych meblach do sypialni?

Współcześnie meblowanie sypialni to prawdziwa sztuka – przekonują o tym przede wszystkim liczni projektanci wnętrz i architekci. Nie musimy jednak wydawać kroci na to, aby pomógł nam profesjonalista i stworzyć sypialnię naszych marzeń. Dzisiaj wystarczy zainspirować się propozycjami samych producentów i popuścić wodze fantazji!

Meble wykonane z trwałych materiałów – wybierz lite drewno!

Współcześnie w sklepach meblowych znajdziemy meble do sypialni wykonane z dwóch materiałów: desek meblowych oraz litego drewna. Tworzywa te różnią się zasadniczo od siebie: deski drewniane są względnie tanie, jednak ich odporność na uszkodzenia pozostawia wiele do życzenia. Alternatywa, lite drewno, jest coraz częściej wybierane przez klientów. Lite drewno stanowi interesujący produkt, który z pewnością urozmaici naszą domową przestrzeń na długie lata. Co warto wiedzieć o litym drewnie?

Lite drewno to materiał pozyskiwany w Polsce z takich gatunków jak sosna, dąb, buk. Możliwe jest wykorzystanie również innych gatunków drzew, jednak musimy pamiętać, że takie meble tworzone są na zamówienie, mogą być droższe, dłużej też poczekamy na finalny efekt. Lite drewno, zanim trafi na stoły stolarzy, jest starannie selekcjonowane i suszone. Odpowiednio zaimpregnowane drewno będzie w przyszłości odporne na uszkodzenia, wnikanie brudu, wilgoci, zarysowania, ścieranie. Dodatkowo na długo zachowa także swój wspaniały kolor.

Jakie meble drewniane wybrać do naszej sypialni?

Jeśli zależy nam na nowoczesnych meblach do sypialni przede wszystkim zwracajmy uwagę na łóżko – obecnie producenci zaproponują nam konstrukcje oparte na ramie, wyposażone w wewnętrzne komory do przechowywania pościeli. Ciekawą propozycją są także łóżka z dodatkowymi zagłówkami, które pozwolą na wygodniejsze czytanie czy oglądanie TV w łóżku.

Categories Ciekawe