TOP

Ogród bez granic

Bezgraniczny ogród – to brzmi naprawdę wspaniale. Taki wszechogarniający. Nie zwykła przestrzeń oddzielona ogrodzeniem, ale miejsce nieograniczone, otwarte szeroko na świat. To chyba ogród fantastyczny. Zjawiskowa i odrealniona kraina, trochę w duchu Alicji wędrującej po Krainie Czarów. W pewnym sensie jednak taka baśniowa wizja może nas do głębi zainspirować. Do tworzenia ogrodu wyobraźni. Czyli ogrodu bez granic.

Ogród otwarty na świat

Jeśli dom z ogrodem znajduje się w atrakcyjnym miejscu, to warto go na nie otworzyć. Jeśli nie chcemy ze względów praktycznych zrezygnować z murów czy płotów, to można pomyśleć na przykład o tarasie widokowym. Szczególnie w górach czy nad morzem warto w ten sposób połączyć nasz prywatny świat z cudownymi widokami. W takim zjawiskowym miejscu na pewno przydadzą się meble ogrodowe nowoczesne, które sprzyjają zapatrzeniu na widoki i podziwianiu piękna krajobrazu.

Żeby granice pomiędzy ogrodem a resztą świata nie były takie ewidentne, można spróbować je nieco ukryć. Na przykład poprzez stworzenie z płotów czy murów płaszczyzn dla pnących roślin. Ogród w ten sposób połączy się na przykład z polami, lasem czy łąką, które znajdują się poza jego granicami.

Ogród otwarty na fantazję

Warto też otworzyć ogród na nasz świat wewnętrzny. Niech stanie się naszym prawdziwym azylem. Miejscem, w którym pomyślimy o ważnych sprawach z innej perspektywy. Gdzie się zamarzymy. Na przykład kołysząc się łagodnie na ogrodowej huśtawce albo wylegując się na hamaku. Pozwólmy sobie samym odpłynąć w ogrodzie. Także w dosłownym sensie – jeśli mamy basen, to zorganizujmy przy nim strefę letniego wypoczynku.

W takim otwarciu się na nowe sposoby ogrodowego przebywania pomogą nowoczesne meble na patio. Wystarczy ustawić je w zacisznym miejscu, żeby powstał czarujący zakątek wyciszenia i wytchnienia.

Categories Ciekawe
https://sitenegaar.com/blockchain-i-bitcoin-swiat-wirtualnych-monet-i-nie-tylko/ https://unixos2.com/blockchain-moda-czy-przyszlosc-dla-swiata/ https://pedes2016.org/jak-gotowac-smacznie-i-szybko/