TOP

Ogród na biało

Biały ogród – kojarzy się głównie z zimą, kiedy cały świat okrywa śniegowa kołdra. Ale biel to nie tylko kraina lodu, to także wiosna i lato, kiedy kwitną drzewa, krzewy i kwiaty. Biel występująca w naturze jest zachwycająca. Białe róże, rumianek, petunie, stokrotki, konwalie, bez – naturalna biel w różnych odcieniach. Nieco kremowa czasami lub wpadająca w róż. Nieoczywista i piękna. Jak juka karolińska – wielka i biała, prawdziwie królewska.

Naśladując naturę

Nie tylko rośliny mogą malować nasz ogród na biało. Naśladując naturę, wprowadzimy ten kolor w postaci ogrodowych przedmiotów. Bardzo modne stały się ostatnio białe meble ogrodowe. Na przykład technorattanowe wypoczynkowe komplety ogrodowe. Prezentują się one nad wyraz elegancko, wręcz luksusowo. Biel bowiem to kolor wyrafinowany. Kojarzący się z tym, co doskonałe i szlachetne. Dlatego też ekskluzywne meble ogrodowe coraz częściej pojawiają się w białym kolorze.

Naśladując styl prowansalski i skandynawski

Białe meble, także te we wnętrzach, to nie tylko inspiracje naturą, ale także stylem prowansalskim czy skandynawskim. Najważniejsza jest tutaj prostota i zestawienie przedmiotu z jego naturalnym otoczeniem. Białe stoły czy krzesła ogrodowe zachowują tę zgodność. Biel sprawdza się także w kuchniach, w których dominuje swoboda i przyjazny klimat. Białe fronty szafek to propozycja dla kuchennej przestrzeni w luźnym stylu.

Białe dodatki w ogrodzie

Meble ogrodowe w białym kolorze wyznaczą na pewno centrum przestrzeni. Natomiast białe dodatki będą ją efektownie rozświetlały. Białe donice technorattanowe można ustawić dosłownie wszędzie, gdzie mamy ochotę. Intensywnie zielone rośliny zyskają dzięki temu świetną oprawę. A białe lamy w kształcie kul czy sześcianów stworzą nocą romantyczną dekorację, nawiązującą do impresjonistycznych obrazów.

Categories Dom i Wnętrze