TOP

Oryginalne tusze czy zamienniki

Niemalże w każdym gospodarstwie domowym znajduje się drukarka. Doceniamy ten sprzęt, ponieważ pozwala nam na szybkie wydrukowanie tekstu, zdjęcia czy obrazu w warunkach domowych. Jednak posiadanie drukarki wiąże się także z pewnymi kosztami eksploatacyjnymi. Chodzi oczywiście przede wszystkim o tusze drukarki. Wiele osób wpadło na to, że tusze te są dość drogie i można by je zastąpić czymś tańszym. Na rynku jest więc dostępnych wiele zamienników tuszy. Czy korzystanie z nich to naprawdę oszczędność? Czy to się opłaca i czy warto to robić?

Cena tuszy oryginalnych i zamienników.

Tusze oryginalne, które poleca producent drukarki są zazwyczaj znacznie droższe od zamienników. Dlatego też wielu ludzi decyduje się na zakup tych drugich. Nie jest to wybór jednak tak oczywisty jak może się wydawać. Zanim zakupimy zamiennik, warto zapoznać się z opiniami klientów na jego temat. Zdarza się, że niektóre oryginalne tusze są w stanie wydrukować kilka razy więcej kopii niż zamiennik. Wówczas zakup tego ostatniego nie opłaca się nawet przy dużo atrakcyjniejszej cenie. Trzeba zatem poczytać i policzyć, co naprawdę się opłaca, a co jest tylko pozorną oszczędnością.

Kondycja drukarki

Każdy kto kupuje jakikolwiek sprzęt, również drukarkę, chciałby, aby jak najdłużej nam on służył. Trzeba więc pamiętać o tym, że oryginalne tusze lepiej dbają o kondycję drukarki. Często są w nich bowiem zamontowane mechanizmy zapobiegające zatykaniu się dysz drukujących. Nie znaczy to, że zamiennik nie może ich posiadać. Na pewno zdarzają się jednak takie zamienniki, którym brakuje tej technologii. Przed zdecydowaniem się na konkretne zamienniki warto sprawdzić, czy posiadają takie właściwości. Na pewno nie opłaca się bowiem oszczędzać na tuszu do drukarki i dzięki temu ją zniszczyć. Każdemu zależy, żeby drukarka wydrukowała jak największą ilość stron.

Jakość wydruków

Producenci drukarek, którzy wypuszczają na rynek także swoje tusze dedykowane specjalnie do tych sprzętów, dokładają starań, aby atrament był naprawdę wysokiej jakości. Nasycone pigmenty sprawiają, że wydruk prezentuje się bardzo dobrze.
Nie zawsze dzieje się tak w przypadku zamienników. Może się okazać, że jakość drukowanych plików jest niestety znacznie niższa. W przypadku tekstów prawdopodobnie tego nawet nie zauważymy. Znacznie gorzej, jeśli głównym przedmiotem naszego zainteresowania są zdjęcia i obrazy.

Umowa gwarancyjna

Zanim zaczniemy korzystać z nieoryginalnych tuszy, warto wnikliwie zapoznać się z warunkami zawartymi w umowie gwarancyjnej. Wielu producentów zabezpiecza się bowiem w następujący sposób: jeśli tusze drukarki nie są oryginalne i drukarka ulegnie uszkodzeniu, nie będziemy mogli skorzystać z możliwości gwarancji sprzętu. Producent może po prostu obarczyć nas winą za uszkodzenie sprzętu, ponieważ nie zastosowaliśmy się do zalecenia. Wybierając zamienniki tuszy trzeba liczyć się z takim ryzykiem.

Zanim pójdziemy do sklepu i poprosimy o najtańszy tusz pasujący do naszego modelu drukarki, zastanówmy się, czy to na pewno dobra decyzja.

Tusze i tonery w dobrej cenie kupisz w sklepie http://tonerdodrukarki.pl/

Categories Technologia
https://materialprintshop.com/iso-obowiazek-czy-przywilej/ https://2006badukleague.com/dobre-bryczesy-do-jazdy-konnej/ https://artexint.com.pl/akcesoria-dla-konia-na-jakie-produkty-warto-postawic/