TOP

Powiększanie piersi – co warto wiedzieć, zanim się zdecydujesz?

Powiększanie piersi znajduje się na liście najczęściej wykonywanych zabiegów chirurgii plastycznej. Poznaj 3 popularne sposoby na korektę biustu.

Powiększanie piersi – co warto wiedzieć, zanim się zdecydujesz?

Powiększanie piersi znajduje się na liście najczęściej wykonywanych zabiegów chirurgii plastycznej. Implanty nie są jedyną metodą, która pozwala na ujędrnienie i zwiększenie objętości biustu. Przedstawiamy trzy popularne zabiegi, dzięki którym poprawisz takie mankamenty, jak zbyt małe czy opadające piersi.

Powiększanie piersi implantami

Najbardziej znana metoda powiększania piersi to wszczepianie implantów. Jak wyjaśniają specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie, jest to zabieg z zakresu chirurgii plastycznej, który wykonuje się po dokładnym wywiadzie lekarskim i przeprowadzeniu odpowiednich badań diagnostycznych. Procedura wykonywana jest pod narkozą i trwa około dwóch godzin. Możliwe jest wszczepienie implantów piersiowych na trzy sposoby: pod gruczoł piersiowy, pod mięsień piersiowy lub w sposób mieszany (połączenie dwóch pierwszych metod). Chirurg bardzo precyzyjne i dokładne wymierza przestrzeń, w której zamierza umieścić implant, ponieważ to od tego zależy udany efekt powiększania piersi. Następnie zamyka krwawiące naczynka i zakłada szwy. Po zabiegu konieczna jest dwudniowa hospitalizacja. Implanty piersiowe to specjalnie uformowane wkładki wypełnione solą fizjologiczną lub żelem silikonowym. Substancje te są zupełnie neutralne i nieszkodliwe dla organizmu ludzkiego, co zapewnia bezpieczny przebieg zabiegu. Implanty doskonale imitują naturalną tkankę piersi, a efekt końcowy powiększania piersi wygląda estetycznie i naturalnie.

Powiększanie biustu własnym tłuszczem

Najbardziej naturalną metodą powiększania biustu jest przeszczep własnej tkanki tłuszczowej. Zabieg ten nosi nazwę lipotransferu. Łączy się go z zabiegiem liposukcji, podczas którego pozyskuje się odpowiednią ilość tłuszczu potrzebnego do powiększenia piersi. Przeszczep tkanki tłuszczowej nie daje tak spektakularnych efektów, jak wszczepienie implantów, ale pozwala na poprawienie ich kształtu, skorygowanie asymetrii i wyraźne ujędrnienie piersi. Efekty zabiegu są bardzo naturalne i długotrwałe. Tkanka tłuszczowa to bezpieczny wypełniacz, który nie powoduje reakcji uczuleniowej. W dodatku stymuluje organizm do regeneracji. Zabieg nie wymaga narkozy, wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym. Okres rekonwalescencji w porównaniu do operacji z implantami jest znacznie krótszy.

Podniesienie piersi, czyli lifting biustu

Takie czynniki, jak starzenie się organizmu, karmienie piersią czy duży ciężar biustu, mogą przyczynić się do jego opadania. W takiej sytuacji można rozważyć lifting piersi, czyli mastopeksję. Jest to chirurgiczny zabieg na biust, którego celem jest napięcie skóry i podniesienie opadających tkanek. Operacja wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym. Aby podnieść piersi, nacina się skórę wokół otoczki brodawkowej, pod nią oraz wzdłuż naturalnej linii biustu. Nadmiar skóry jest usuwany, a lekarz modeluje gruczoły, aby nadać im pożądany kształt, unieść i napiąć skórę. Korekcie poddaje się również umiejscowienie brodawki, a nawet jej wielkość i kształt, jeśli zachodzi taka potrzeba. Po zabiegu piersi są jędrniejsze i wyraźnie odmłodzone, lecz mogą sprawiać wrażenie nieco mniejszych. Lifting biustu można połączyć z powiększaniem piersi implantami lub tkanką tłuszczową. Inną opcją jest połączenie zabiegu podniesienia piersi z jednoczesną redukcją gruczołu, gdy przyczyną opadania są zbyt duże i ciężkie piersi.

Więcej na temat chirurgii plastycznej piersi dowiesz się od specjalistów z warszawskiej Kliniki Miracki – zapraszamy do kontaktu: https://klinikamiracki.pl/klinika-miracki-warszawa-ursynow-aleja-ken/

Dodatkowo zapraszamy na zabiegi odmładzające takie jak botoks, mezoterapia osoczem bogatopłytkowym czy terapie komórkami macierzystymi: https://mirackiclinic.com/

Categories Zdrowie i Uroda
Szafki wiszące do kuchni https://amata-us.org/najmodniejsze-kuchnie-2023-przeglad-trendow/ https://beesafe.pl/porady/adac/