TOP

Poznaj czynniki ryzyka przy nietrzymaniu moczu

Lista dolegliwości, które towarzyszą kobietą przez całe ich życie i potrafią im te życie skutecznie uprzykrzyć, jest długa. Nietrzymanie moczu to zaledwie jedna z nich, obecnie można jednak zauważyć wzrost zainteresowania informacjami na jego temat. Wynika on przede wszystkim z alarmujących statystyk informujących nas o tym, że problem ten może być codziennością dla nawet co trzeciej kobiety. Nie bez znaczenia jest jednak i to, że przebieg choroby jest nieprzyjemny i często utrudnia życie zawodowe i prywatne.

Zainteresowanie kwestiami związanymi z nietrzymaniem moczu rodzi przynajmniej kilka pytań. Jedno z najważniejszych dotyczy przy tym czynników ryzyka. Te najbardziej oczywiste określane są zwykle mianem przeszłości położniczej, choroba dotyka więc kobiet które miały wiele porodów, a także tych, które rodziły długo. Winne może być też zwiększone ciśnienie, z jakim mamy do czynienia w jamie brzusznej. Zwykle jest ono kojarzone z otyłością, może być jednak spowodowane również zaparciami, a nawet dźwiganiem. Nietrzymanie moczu to także konsekwencja zmian hormonalnych w okresie menopauzy.

Nietrzymanie moczu – leczenie

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat nietrzymania moczu oraz sposobie leczenia sprawdź ofertę w Szpitalu Medfemina – nietrzymanie moczu Wrocław.

Categories Zdrowie i Uroda