TOP

Czy proces starzenia się skóry można zatrzymać?

Każdego dnia w telewizji i radiu słyszymy dziesiątki reklam produktów, które mają skutecznie zmniejszyć nasze zmarszczki, wygładzić skórę, poprawić jej koloryt. Na szczęście coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, że walka ze zmarszczkami zaczyna się od odpowiedniej wiedzy i świadomości, skąd się biorą!

Skąd biorą się zmarszczki?

– Proces powstawania zmarszczek jest niezwykle złożony – mówi dr Karolina Kuśnierz, właścicielka kliniki medycyny estetycznej oraz właścicielka strony internetowej karolinakusnierz.pl. – Na naszą skórę ma wpływ wiele czynników zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Kluczowa jest ilość kwasu hialuronowego oraz włókien kolagenowych w naszej skórze. To one odpowiadają za nawilżenie skóry oraz utrzymanie jej jędrności. Niezwykle ważna jest także dieta bogata w składniki odżywcze, liczne witaminy. To one odżywiają skórę od wewnątrz – przekonuje specjalistka.

Wśród innych czynników wpływających na stan naszej skóry wymienia się brak nawodnienia organizmu, palenie papierosów, nadmierne spożywanie alkoholu, dieta uboga w witaminy. Wynikiem tych wszystkich elementów są pierwsze zmarszczki, które z wiekiem się pogłębiają. Czy istnieje możliwość ich skutecznego zmniejszania?

Medycyna estetyczna pomoże w walce ze zmarszczkami

Zamiast kupowania kolejnych „cudownych” kremów, które maja zmniejszyć zmarszczki, warto zaufać medycynie estetycznej. Zabiegi medycyny estetycznej wykorzystują naturalny kwas hialuronowy, który wypełnia zmarszczki i pozwala na skuteczne wygładzenie skóry. Dodatkowym działaniem kwasu hialuronowego jest poprawa kolorytu skóry, poprawa sprężystości skóry. Zabiegi przeprowadzane są przez doświadczonych specjalistów i są praktycznie bezbolesne – wszystko przez wykorzystanie działającego powierzchniowo kremu znieczulającego. Najczęściej wykonywane zabiegi to wypełnianie i konturowanie ust oraz wypełnianie zmarszczek nosowo-wargowych.

Categories Zdrowie i Uroda
https://gallbladdersymptoms.org/node-js-co-nalezy-wiedziec-na-ten-temat/ http://tofiq.org/system-brc-co-nalezy-o-nim-wiedziec/ https://bestiae.pl/rozwoj-przedsiebiorstwa/