TOP

Regały nowoczesne

Regały to meble elementarne jak samo nasze przebywanie w pomieszczeniach i tworzenie miejsc przyjaznych życiu codziennego. To na nich układamy rzeczy, bez których nie potrafimy egzystować. Warto pomyśleć o tych meblach od nieco innej strony, odzyskując i eksponując ich wymiar dekoracyjny. Przecież od zawsze oprócz zwykłych regałów w pomieszczeniach stawiano regały bardziej reprezentacyjne, które służyły do tworzenia wyjątkowych ekspozycji, do pokazania ukochanych pamiątek czy ulubionych drobiazgów. Regały nowoczesne zdają się tę funkcję sentymentalną i ozdobną odzyskiwać dla współczesnej przestrzeni codzienności.

Designerskie regały nowoczesne

Regały nowoczesne to pokazanie, że mebel może być niezwykły. Zwłaszcza gdy interesujący projekt łączy się z wykorzystaniem jednocześnie nowatorskich i tradycyjnych materiałów. Wiele regałów tego typu znajdziemy tutaj: notodo.pl. Przekonując się, jak piękne i wyróżniające mogą być rzeczy, które wypełniają naszą codzienność. Regały skandynawskie, kubistyczne, prowansalskie, industrialne, szklane, w kształcie drabiny czy łodzi. Różnorodność stylistyczna nowoczesnych regałów jest naprawdę inspirująca. Designerskie regały zachęcają do twórczych przekształceń w każdym domu.

Design jest prostotą!

Nowoczesne regały w przeważającej części odwołują się do wzorów minimalistycznych. Przypominając także konstruktywistyczne układanki figur geometrycznych. Jakby od początku do końca stanowiły projekt matematyczny. Takie regały mają charakter uniwersalny. Ale najtrafniej chyba zaprezentują się we wnętrzach pomyślanych w duchu awangardy. Nadają się także do przestrzeni biurowej.

Design jest interpretacją!

Wiele designerskich regałów to także efekt twórczych odwołań do przeszłości oraz do codzienności. To gra z tradycją i z historią sztuki. Taka, w której widać dalekie echo dadaizmu, którego dzieła polegały na metamorfozach przedmiotów codziennego użytku. Regał to przecież bardzo prosta i pojemna forma, którą można odnaleźć w wielu rzeczach.  W drabinie, w schodkach, w oknie. Te wszystkie elementy można przekształcić w nowoczesny regał.

Categories Dom i Wnętrze