TOP

Rodzaje ortez i ich zastosowanie

Ortezy na opadającą stopę okazują się być skuteczną alternatywą dla gipsu, gdyż dzięki nim możliwe jest ustabilizowanie stawu, czyli unieruchomienie go czy też ograniczenie jego ruchów. W przypadku skręcenia nogi nie jesteśmy więc skazani na nałożenie znienawidzonego gipsu, z którym wiążą się liczne skutki uboczne. Ponadto orteza jest znacznie lżejsza, co również przemawia na jej korzyść. Czym charakteryzują się ortezy typu orteza na opadającą stopę i czy warto na nie postawić?

Charakterystyka ortez

Ortezy na opadającą stopę są rodzajem aparatów ortopedycznych, które zapewniają utrzymanie kontuzjowanego stawu w jednej, stałej pozycji. Dzięki temu pacjent zyskuje ochronę przed kolejnymi uszkodzeniami, a ponadto zmniejszają się obrzęki pourazowe i skraca się czas rekonwalescencji. Ortezy to świetne rozwiązanie w przypadku odciążenia stawów, mięśni i wiązadeł, co przyśpiesza powrót do kondycji, codziennych obowiązków i treningów.

Obecnie do produkcji ortez na opadającą stopę wykorzystuje się nowoczesne materiały zapewniające swobodny przepływ powierza i prawidłowe odprowadzanie wilgoci. Elementem usztywniającym w ortezach są specjalne poduszki powietrzne, które są mocowane pomiędzy warstwami materiału. Zastosowane materiały są miękkie i przyjemne w dotyku, dzięki czemu użytkownicy ortez nie narzekają na otarcia naskórka i mogą liczyć na komfortowe ich użytkowanie. W przypadku elastycznych ortez na opadającą stopę wykorzystuje się dzianinę, neopren i softek, a do sztywnych ortez włókna węglowe lub szklane.

Rodzaje dostępnych na rynku ortez na opadającą stopę?

W zależności od urazu i stopnia jego zaawansowania wyróżnia się ortezy sztywne, miękkie i półsztywne. Tak zwany kołnierz ortopedyczny stosuje się w celu zapobiegania uszkodzeniu kręgosłupa szyjnego i rdzenia kręgowego. Z kolei gorset ortopedyczny służy unieruchomieniu, odciążeniu czy korekcji kręgosłupa. Przy złamaniach kręgów, osteoporozie i zespołowi bólowemu kręgosłupa stabilizuje się odcinek kręgosłupa ortezą odcinka lędźwiowo-krzyżowego. Jeśli dojdzie do kontuzji nadgarstka czy wystąpienia zespołu cieśni nadgarstka, to pomocna jest orteza dłoni. Osoby borykające się z łokciem tenisisty czy golfisty sięgają po ortezę stawu łokciowego, a po operacjach na stawie biodrowym sprawdzą się ortezy stawu biodrowego. W przypadku złamania czy skręcenia stawu skokowego, urazu ścięgna Achillesa czy choroby zwyrodnieniowej stawu skokowego stosuje się ortezy stawu skokowego w rehabilitacji, które możesz kupić w sklepie https://megamedic.pl/pl/p/Orteza-na-opadajaca-stope-/599. Natomiast przy stanie zapalnym stawu kolanowego i bólu stawu pomocne są ortezy stawu kolanowego. Są przydatne także przy przeciążeniach i kontuzjach stawu kolanowego, w chorobach zwyrodnieniowych w celu zmniejszenia obciążenia i stabilizacji oraz w celu uniknięcia przykrych w skutkach kontuzji kolan u sportowców.

Categories Zdrowie i Uroda
https://xann.pl/sitemap ubezpieczenie samochodu