TOP

Rośliny w doniczkach nie tylko w mieszkaniu

Uprawa w doniczkach kojarzy się zwykle z roślinami uprawianymi w pomieszczeniach. Tymczasem doniczki i donice znakomicie nadają się do hodowli roślin w ogrodach, na balkonach czy tarasach. Można w nich tworzyć także wielobarwne roślinne kompozycje.

Donice w ogrodzie i na balkonie

Doniczki są kojarzone przede wszystkim z roślinami domowymi. Warto je wprowadzić do ogrodu i na balkon. Można w nich sadzić zarówno rośliny jednoroczne, cebulkowe, jak i wieloletnie. Wyjątkowo pięknie wyglądają w nich specjalnie układane kompozycje roślinne, ustawione w różnych częściach ogrodu. Jakie doniczki wybrać do ogrodu? Może to być klasyczna, ceramiczna doniczka albo nowoczesna doniczka, której oryginalna forma będzie dodatkową ozdobą.Zwykle balkony są ozdobione prostymi, długimi doniczkami, w których rosną pelargonie. Warto też postawić kilka doniczek z innymi kwiatami, a nawet niewielkimi krzewami. Świetnie będą się sprawdzać różne pnącza, które w niewielkiej, nowoczesnej doniczce dadzą masę zieleni, często ozdobioną barwnymi kwiatami.

Tarasowe ogródki

Doniczki powinny też stanowić część wyposażenia tarasu. Będą swego rodzaju przedłużeniem ogrodu. Dlatego wybór roślin i doniczek na taras powinien być inspirowany aranżacją ogrodu. Dobierając doniczki na taras, dobrze jest wziąć pod uwagę jego styl. Jeśli meble są proste, to lepsza będzie nowoczesna doniczka o minimalistycznej formie. Ale można też wybrać kontrastowe, ozdobne donice, które wypełnione roślinami nadadzą tarasowi swoistego zielonego przepychu.Podobnie jak na balkonie, warto na tarasie mieć jakieś pnącza. Zielone kurtyny będą łagodziły upalny skwar. W nowoczesnych doniczkach znakomicie będzie wyglądało połączenie pnączy z niskimi jednorocznymi kwiatami,

Gdy nie masz czasu na podlewanie

Bez względu na to, jaka będzie doniczka, rośliny potrzebują odpowiedniej ziemi, nawożenia i podlewania. Ta ostatnia czynność, przy dużej ilości donic i doniczek, może zabierać sporo czasu. W ostatnim czasie pojawiło się jednak sporo sposobów, które ułatwiają regularne dostarczanie wody roślinom.W sprzedaży pojawiała się nowoczesna doniczka samopodlewająca. W takiej doniczce znajduje się zbiornik na wodę oraz specjalny system nawadniający rośliny i kontrolujący prawidłowy poziom wody. Takie nowoczesne doniczki to doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie zawsze mają czas, aby codziennie poświęcać czas na dostarczanie wody roślinom.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Nowoczesna doniczka.

Categories Dom i Wnętrze