TOP

Skoki ze spadochronem – popularna forma ekstremalnej rozrywki

W obecnych czasach ludzie coraz częściej szukają ciekawych hobby, które dostarczą im nieco więcej wrażeń niż zwyczajne rozrywki. Różnego rodzaju sporty ekstremalne cieszą się rosnącą popularnością wśród osób głodnych życia i pragnących przeżywać niesamowite przygody. Jednym z nich są skoki ze spadochronem.

Jak wygląda skok zapoznawczy?

Skoki ze spadochronem mogą być jednorazową przygodą lub stać się jednym z łatwiejszych ekstremalnych hobby. Jednak zarówno w jednym, jak i w drugim przypadku warto rozpocząć swoją spadochronową drogę od tak zwanego skoku w tandemie. Do jego wykonania niepotrzebna jest właściwie żadna wiedza, gdyż o wszystko dba instruktor, z którym pasażer połączony jest specjalną uprzężą.

Przed skokiem przechodzi się krótki kurs, w którym zainteresowany dowiaduje się podstawowych rzeczy oraz informacji o występującym ryzyku (niewielkim ale jednak). Następnie instruktor przypina i dopasowuje uprząż, po czym udają się oboje do samolotu i lecą na odpowiednią wysokość, by wykonać skok.

Niesamowite wrażenia

Skoki ze spadochronem to zdecydowanie coś, co bardzo zapada w pamięć i dostarcza niesamowitych emocji, wrażeń, widoków oraz skoków adrenaliny. Z pewnością nie jest to sport dla wszystkich, gdyż każdy posiada inny próg emocjonalny, ale w przypadku braku przeciwwskazań zdrowotnych, jednorazowy skok tandemowy nikomu nie zaszkodzi.

Ciekawostką jest fakt, że bardzo często osoby, które zdecydowały się na swój pierwszy raz, wracają po kolejne dawki wrażeń. Jest to najlepszym dowodem na to, że wykonywanie skoków ze spadochronem wiąże się z odczuwaniem wspaniałych emocji i oglądania niesamowitych rzeczy.

Ograniczenia do wykonywania skoków ze spadochronem

Jak w przypadku większości sportów ekstremalnych, istnieją pewne ograniczenia, uniemożliwiające wykonywanie skoków spadochronowych. Przede wszystkim są to: choroby serca, problemy z układem krążenia lub oddechowym, poważne schorzenia kręgosłupa i kontuzje różnych części ciała, osteoporoza i epilepsja.

Trzeba pamiętać, że zdrowie jest najważniejsze i nawet jeśli pragnie się tego typu rozrywek najbardziej na świecie, to należy liczyć się z ewentualnymi konsekwencjami w przypadku zlekceważenia przeciwwskazań. Przed skokiem tandemowym pasażer podpisuje dokument, w którym oświadcza, iż jest świadomy występującego zagrożenia.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy PL Strefy

Categories Zdrowie i Uroda