TOP

Ślub na egzotycznej wyspie – czy to możliwe?

Wstąpienie w związek małżeński to wyjątkowy moment w życiu każdego z nas. Warto zadbać o to, aby oprawa tego wydarzenia była wyjątkowa i aby wspomnienia cieszyły nas przez całe lata. Jaki rodzaj ceremonii wybrać?

Ślub w urzędzie oraz w kościele

Bez wątpienia najpopularniejszą decyzją o zawarciu związku małżeńskiego jest skorzystanie ze ślubu kościelnego konkordatowego. To rozwiązanie wybierane najczęściej przez osoby wierzące, również pragnące załatwienia za jednym zamachem spraw związanych z administracją. Ceremonia kościelna trwa około godzinnym, w tym czasie para młoda składa przysięgę przed duchownym. Dokumenty podpisane w kościele przekazywane są przez parafie do odpowiednich urzędów stanu cywilnego. W przypadku ślubu cywilnego jest on znacznie krótszy niż ceremonia kościelna – trwa ok. 20 minut. Podczas ceremonii podpisywane są dokumenty, para wymienia się obrączkami, powtarzana jest również przysięga małżeńska.

Ciekawym urozmaiceniem w przypadku ślubów cywilnych jest możliwość wyjścia z ceremonią poza pomieszczenie USC. Opcja ta jest zdecydowanie droższa, jednak wiele par decyduje się na to, pragnąc zaprosić bliskich do nietuzinkowego miejsca, np. zabytkowego pałacu.

Na tropikalnej wyspie…

Coraz więcej par decyduje się na nietuzinkowy ślub na egzotycznej wyspie – o ceremoniach takich przeczytać można na stronie romantyczne.com/slub-na-dominikanie. Śluby takie w całości organizowane są przez profesjonalne biura podróży – młoda para ma za zadanie jedynie opłacić wyjazd i stawić się w konkretnym dniu na lotnisku. Sama ceremonia odbywa się na plaży, na piasku, przy szumie palm i fal krystalicznie czystego morza. Dobrym pomysłem jest połączenie ceremonii ślubnej z kilkudniowym pobytem, będącym podróżą poślubną. Młoda para może wtedy odpocząć, zrelaksować się i cieszyć sobą!

Categories Ciekawe
https://xann.pl/sitemap ubezpieczenie samochodu