TOP

Jakie słuchawki bezprzewodowe wybrać? Parametry, ranking

Słuchawki bezprzewodowe to niezbędnik dla każdego miłośnika muzyki. Pozwalają na chwile intymności w towarzystwie ulubionych dźwięków, sprawdzają się w czasie podróży i w trakcie uprawiania sportu. Te wysokiej jakości zapewniają mocne i czyste brzmienie. Jakie słuchawki bezprzewodowe wybrać, by czerpać prawdziwą przyjemność ze słuchania muzyki? Dobre słuchawki odznaczają się określonymi parametrami. Jakimi? Przed zakupem warto sprawdzić ranking najchętniej kupowanych produktów.

Idealne słuchawki bezprzewodowe, czyli jakie? Parametry

Czułość słuchawek

Za głośność dźwięków odpowiada m.in. czułość słuchawek. Standardowa czułość, czyli taka, która nie przyczynia się do powstania problemów ze słuchem wynosi 85dB. W rankingu słuchawek bezprzewodowych – https://www.bomi.pl/ranking-sluchawek-bezprzewodowych-top-10-najlepszych-modeli/ – znajdziemy słuchawki o takiej i wyższej czułości.

Pasmo przenoszenia

Oznacza zakres częstotliwości, które są przenoszone przez słuchawki. Decyduje o tym, jakie tony będziemy odbierać – wysokie czy raczej niskie (basy). Idealne słuchawki bezprzewodowe to te o częstotliwości mieszczącej się w przedziale od 16 do 20 000 HZ.

Wielkość i budowa membrany

Słuchawki nauszne mają większą membranę i co ma bezpośrednie przełożenie na jakość odbieranych dźwięków. Słuchawki komfortowe w użytkowaniu mają membranę wykonaną z dobrej jakości materiałów. Największą popularnością cieszą się słuchawki z membraną mylarową, a także pokryte papierem aluminiowym lub tytanowym. Najlepsze wrażenia dźwiękowe zapewniają najdroższe słuchawki, z membranami wykonanymi z mikrofibry.

Komfort i ergonomia

Słuchawki powinny być właściwie dobrane i niewyczuwalne – nie mogą uciskać uszu. Warto nabyć te, które posiadają regulowany pałąk, który umożliwia dopasowanie słuchawek do głowy.

Categories Ciekawe