TOP

Szafa w stylu skandynawskim do pokoju

Styl skandynawski przywędrował do nas z dalekiej i mroźnej Skandynawii, która przez dużą część roku nie ma dostępu do słońca. Nic więc dziwnego, że ten naród stawia na jasne kolory. Co należy jeszcze wiedzieć o tym stylu? Jaka powinna być szafa w stylu skandynawskim?

Szafa w stylu skandynawskim, czyli naturalne materiały

Skandynawowie to naród, który może pochwalić się swoją kulturą i tradycją. To właśnie z tymi drugimi powiązana jest chęć do tego, aby swoje domu wyposażyć w jak największą ilość naturalnych dodatków, w tym meble. Jeżeli interesuje nas szafa w stylu skandynawskim, to koniecznie powinna ona zostać wykonana z drewna. Podobnie jak parkiet. Drewno jest jednym z najlepszych materiałów budowlanych, który sprawia, że dookoła tworzy się specyficzny klimat. Dodatkowo obecność drewnianych elementów będzie miała korzystny wpływ na nasze zdrowie.

Co oprócz szafy w stylu skandynawskim?

Dobrze, ustaliliśmy już, że drewniana szafa w stylu skandynawskim jest obowiązkowa. A co oprócz tego można zaprosić do swojego wnętrza? Eklektyczne dodatki idealnie będą harmonizować się z jasnymi wnętrzami w stylu skandynawskim. Przy czym należy umiejętnie wybierać takie elementy, ponieważ ta aranżacja nie lubi przesady. Wśród ciekawych, dodatkowych znaleźć można industrialne lampy wykonane z metalu. Ręcznie tkane dywaniki, makramy na ścianach lub tzw. łapacze snów, drewniane ramki na ścianach, czy koce, narzuty na łóżkach, puchowe poduszki, które sprawią, że cały pokój będzie przytulniejszy. 

 

Categories Dom i Wnętrze