Meble na taras z technorattanu cieszą się niesłabnącym zainteresowanie miłośników odpoczynku na świeżym powietrzu. Wyplatane sofy, krzesła czy huśtawki pięknie się prezentują wśród ogrodowej zieleni, a jednocześnie wyróżniają się ponadprzeciętnymi walorami funkcjonalnymi. Co warto wiedzieć o meblach z technorattanu? Czy modne mebla sprawdzą się również w Twoim ogrodzie? Sprawdź!
Meble na taras z technorattanu – natura spotyka technikę
Inspiracją do stworzenia technorattanu był rattan – naturalny surowiec pozyskiwany z giętkich pni palm rotangowych. Technolodzy zachowali naturalny wygląd materiału, ale znacznie zwiększyli jego możliwości. W przeciwieństwie do rattanu, syntetyczny materiał jest odporny na czynniki zewnętrzne. Długotrwała ekspozycja na działanie promieniowania UV, kontakt z ulewnym deszczem, mrozem i śniegiem nie są dla mebli żadnym zagrożeniem. Co więcej, meble na taras wykonane z tego tworzywa nie wymagają stosowania żadnych zabezpieczeń ani impregnacji.
Codzienna pielęgnacja
Włókna technorattanu są nieporowate i zwarte. Dzięki specyficznej budowie, materiał nie chłonie wody ani zanieczyszczeń, przez co wyjątkowo łatwo utrzymać go w czystości. Codzienna pielęgnacja mebli na taras ogranicza się tylko do przetarcia mokrą ściereczką ewentualnych zabrudzeń. W sklepach znaleźć możesz specjalne środki przeznaczone do czyszczenia syntetycznych materiałów. Specjalistyczny płyn możesz również zastąpić zwyczajnym, uniwersalnym środkiem. Możesz mieć pewność, że nawet biała sofa albo fotele będą prezentować się nienagannie przez długie lata.
Jak zabezpieczyć meble na taras w okresie jesienno-zimowym?
Nawet najlepszej jakości tworzywo nie jest całkowicie niezniszczalne. Komplet (szczególnie ten zawierający tapicerowane elementy) warto uzupełnić o praktyczny pokrowce, które znacznie przedłużą żywotność mebli. Unikaj pokrowców z domieszkami PVC. Tego typu produkty często na mrozie sztywnieją, a następnie pękają. W zewnętrznych warunkach dużo lepiej sprawdzą się modele z lekkiego materiału, który zachowuje elastyczność w każdej temperaturze. Coraz większą popularnością cieszą się pokrowce z poliestru z warstwą membrany. Oddychająca membrana sprawia, że pod przykryciem nie rozwija się pleśń, grzyb i bakterie.