TOP

Jak uchronić się przed palącym słońcem w strefie relaksu?

Odpoczynek powinien stanowić żelazny punkt każdego planu dnia. Relaks jest niezwykle ważny zarówno dla naszego ciała, jak i duszy. Posiadając taras czy ogród możemy w prosty sposób stworzyć takie miejsce. Komfort i wygodę zapewnią nam przede wszystkim meble ogrodowe – dzisiaj ich wybór jest naprawdę duży. Decydując się na aranżację miejsc wypoczynkowego pamiętajmy także o tym, aby skutecznie zabezpieczyć się przed promieniowaniem słonecznym.

Piękne parasole słoneczne na naszych tarasach i w ogrodach

Szukając idealnego parasola ogrodowego zazwyczaj zwracamy uwagę przede wszystkim na czaszę. Producenci oferują nam modele o czaszach kwadratowych, prostokątnych i okrągłych. Bok czaszy parasola może sięgać nawet 4 metrów, przez co użytkownik będzie mógł się cieszyć dużą ilością cienia. Warto wiedzieć, że czasze parasoli tworzone są z tkanin technicznych pokrytych poliuretanem – takie połączenie sprawia, że tkanina jest wodoodporna i zabezpieczona przed silnym promieniowaniem UV.

Czasze podtrzymywane są przez sprężyny naciągowe – ich zadaniem jest utrzymywanie tkaniny w prawidłowej pozycji również podczas silniejszych podmuchów wiatru. Czasze mogą być odchylane w jednej lub w dwóch płaszczyznach – dzięki temu możliwe jest lepsze dopasowanie kąta padania cienia.

Materiały odporne na wilgoć i promieniowanie UV

Stelaż nowoczesnych parasoli słonecznych tworzony jest z antykorozyjnego aluminium. Tworzywo to jest odporne na działanie wody, powstawanie rdzy. Samo aluminium jest także lekkie, przez co możliwe stało się zmniejszenie finalnej wagi produktu. Stelaż parasola umieszczany jest na ruchomej stopie, która pozwala na rotowanie go o 360 stopni. Parasole ogrodowe możemy umieszczać na klasycznych podstawach, podstawach wyposażonych w kółka lub też na podstawach odpowiednich do wkopania w ziemię.

 

 

Categories Dom i Wnętrze
https://tpzlun.pl https://etc-sa.com https://brief.pl/ubezpieczenie-autocasco-co-trzeba-wiedziec-przed-zakupem-polisy/